*** 
Photorama's *** | Toplist

blogi

Photo Blogs - BlogCatalog Blog Directory

Stronę monitoruje stat24

Licznik liczy od 17.07.2007 r.

użytkownicy, wizyty, odsłony


Blog > Komentarze do wpisu

Osiedle Ruda - koszmar

Osiedle Ruda

blokowisko na warszawskich Bielanach

Bielany

Bielany - osiedle Ruda

Jeśli ktoś chce zwiedzić w Warszawie miejsce naprawdę brzydkie, to polecam okolice Pałacu Kultury lub osiedle Ruda na warszawskiech Bielanach. O okolicach PKiN pisałem już wielokrotnie, więc dziś będzie o osiedlu.

Ogólnie rzecz biorąc nie jestem jakoś szczególnie uprzedzony do warszawskich blokowisk (niektóre wyglądają zresztą naprawdę sensownie), ale to miejsce jest po prostu koszmarne. Bloki przytłaczają swoim ogromem (już chyba wiem, skąd czerpali wzorce projektanci z JW Destruction), wciąż straszą szaro-burymi ścianami, a pomiędzy nimi w najlepsze hula wiatr. Totalna załamka :(

Jakby tego było mało, osiedle sąsiaduje bezpośrednio z Trasą Toruńską, chyba najruchliwszą arterią komunkacyjną w Warszawie, która docelowo ma być zresztą rozbudowana, aby jeszcze więcej samochodów tam upchnąć. To ma być według pomysłodawców element "obwodnicy Warszawy" - celowo piszę w cudzysłowie, bo tylko idiota może przecinającą gęsto zabudowane obszary trasę (przebiegającą zresztą zaledwie kilka kilometrów od centrum miasta) nazywać obwodnicą. To już nie lepiej uczciwie powiedzieć, że jest to po prostu trasa rozprowadzająca ruch po warszawskich dzielnicach, a nie "obwodnica"? Po co ludziom mydlić oczy? Obwodnicy nie ma i na północy Warszawy jej nie będzie.

A osiedle Ruda jakie jest, każdy widzi. Ciekawostką jest, że część bloków liczy sobie 20 pięter - są to jedne z najwyższych bloków wzniesionych w Warszawie w czasach PRL-u. Co nie znaczy, że te bloki są ładne. Nie są.

Jeśli ktoś chce poobcować z koszmarem, zapraszam na osiedle Ruda. Z centrum miasta dojedziecie metrem na stację Plac Wilsona, potem trzeba się przesiąść w autobus 185 jadący w kierunku pętli Gwiaździsta i wysiąść na przystanku Sobocka, stamtąd zacznijcie zwiedzanie. Przeżycia gwarantowane!

środa, 17 września 2008, warszawa78

Polecane wpisy

  • Trzeci Świat na Bielanach

    Nie trzeba jechać do Afryki ani odwiedzać najdalszych zakątkówAzji, aby znaleźć się w Trzecim Świecie. Albowiem Trzeci Świat można bez problemu znaleźć w Warsza

  • Aleja Zjednoczenia - nie ma co narzekać!

    Można mówić, że Warszawa to koszmarne miejsce do życia. Można pisać, że wokół tylko hałas, tłok i betonowa pustynia. A można też zamiasttego narzekaniawybrać si

  • AWF i wiosna

    To zdjęcie nie stanowiprzełomu w dziejach tego fotobloga, tym zdjęciem nie chcę niczego udowodnić. Chcę tylko wyrazić swoją radość, że przyszła do nas wiosna. Z

Komentarze
Gość: tejon, *.aster.pl
2008/09/17 08:58:22
O nie, nie zgodzę się nigdy. Rudy będę bronił jak Rejtan. Zrobiłeś sprytne czarno-biale zdjęcia, ale w kolorze wygląda to o niebo lepiej;-) Może lekko się zaniedbała ostatnimi czasy? Poza tym nie jest grodzona, są miejsca dla dzieciaków, Wisła za rogiem, dużo zieleni i przestrzeń między blokami. Pełna infrasturktura w blokach i w okolicach Globiego. Polecam Ci wejść na górę i zerknąć na Rudę od strony Zabłocińskiej - robi niesamowite wrażenie. Fakt, że może się kojarzyć z Hong Kongiem leciutko;-). Ale według mnie to wyjątkowe osiedle, jedno z lepiej udanych urbanistycznie. A w nocy - ściana świateł.
-
2008/09/17 09:39:05
Znam jeszcze kilka koszmarnych miejsc w stolicy.
Chociazby koło mojego bloku od kiedy ustawili pojemniki na odpady segregowane.
Ustawili i ich nie opróżniają a papier i plastiki rozwiewa wiatr i "malowniczo" dekoruje nimi otoczenie.
-
warszawa78
2008/09/17 09:39:36
Grodzona nie jest, ale to chyba jedyna zaleta tego osiedla moim zdaniem, może jeszcze bliskość Lasu Bielańskiego. Cóż, całośc działa na mnie jednak przygnębiająco i tak też to opisałem.
-
warszawa78
2008/09/17 09:40:41
Veanka: Te pojemniki to ogólnie chyba ogólnowarszawski problem, już wiele miejsc widziałem, gdzie pojemniki nie są oprózniane, śmieci lataja, ktoś czasem te pojemniki przewraca, podpala... Ot taka segregacja odpadów po polsku :(
-
2008/09/17 09:53:19
Tam sie nie wybieram, bo nie musze:)
-
Gość: tejon, *.aster.pl
2008/09/17 09:55:32
warszawa 78: Mnie też krew zalewała z deka, ale dziś myślę sobie, że to jest proces. Nie staniemy się z dnia na dzień ekologami, ani Niemcami czy Szwedami. Dlatego paradoksalnie cieszy mnie, kiedy widzę te pojemniki przepełnione na moim osiedlu i nawet jak się trochę z nich "uleje". Dlaczego? Bo to oznacza, że znacznie więcej osób segreguje odpady niż zakładali to jacyś analitycy z firm i muszą zwiększyć częstotliwość przyjazdów. Powoli, alleluja i do przodu;-) Tak to sobie pozytywnie tłumaczę...
-
warszawa78
2008/09/17 09:58:13
Sad.a.5: Nie trzeba musieć, wystarczy chcieć :))

Tejon: Hmm, może i faktycznie coś w tym jest? No to niech zwiększą tę cholerną częstotliwość, bo potrzeby są palące :)
-
roody102
2008/09/17 10:01:58
Podpadłeś mi teraz, to mój kwadrat, ziooom ;)

A poważnie - cóż, koń jaki jest, każdy widzi. Osiedle jest brzydkie - wystarczy przejść się na sąsiedni Potok, żeby zobaczyć, że nawet blokowisko może wyglądać lepiej. Na Rudzie - która jest moją rówieśniczką - wciąż nie ma porządnych chodników tam, gdzie chodzą ludzie, wciąż straszą koszmarne budy zamiast sklepów, wciąż marnują się połacie fajnego terenu w środku, który mógłby być fajnie wykorzystany (co akurat może być plusem, bo na pewno nie jeden deweloper by się tam chciał wcisnąć).

Jedyny promyk nadziei to park między żłobkiem a kościołem - zupełnie nie z tej planety, z podświetlaną zielenią i alejkami.

Ale osiedle ma swoje plusy. Jako spółdzielnia akademicka zasiedlone było kadrą UW i choć to już wspomnienie, to jednak wciąż nie ma tu typowego dresiarstwa. Jest w miarę bezpiecznie, a obok jest Las Bielański i Kępa Potocka, co w jakimś stopniu rekompensuje trasy szybkiego ruchu. Co zresztą też ma swoje plusy - dobra komunikacja z resztą miasta jest w cenie.

Co do obwodnicy, to Trasa AK ma stanowić element bodaj drugiego z czterech ringów, więc nie jest tak zupełnie bez sensu.

Słowem: dało się tu żyć i wyjść na ludzi :) Czarno-białe zdjęcia są oczywiście dość dobrą metodą, by pokazać cały ten syf - aczkolwiek nie wiem, czy w kolorze byłoby lepiej. Te bloki można by chociaż otynkować, chodniki ogarnąć i byłoby lepiej. Póki co - jest syf.
-
warszawa78
2008/09/17 10:13:16
Bloki są jakie są, ale faktycznie remont elewacji bloków, remont chodników itd. wiele zmieniłby na lepsze.

Co do tych czterech ringów, to gdzie będą pozostałe? Jeden to zapewne obwodnica Śródmieścia, czyli Okopowa, Towarowa, Trasa Łazienkowska itd (plus nieistniejaca jeszcze trasa na Pradze), a pozostale dwa?
-
potap
2008/09/17 10:49:52
No fakt....nie porywają urodą :-)
-
2008/09/17 11:45:33
zgadzam się z Tobą w tej kwestii;)
-
warszawa78
2008/09/17 11:47:40
Ja tam czułem się wyjątkowo źle, a dobił mnie hulający między blokami wiatr...
-
morven
2008/09/17 12:53:16
Kolejne piękno brzydkie blokowisko. Sfotografuj je w kolorze, o zachodzie słońca albo jakoś inaczej, czulszym okiem. Moim zdaniem stare blokowiska i tak są lepsze od nowych. Przynajmniej są zielone, mają krzaki bzu i jaśminu (fakt, że nie teraz), ławeczki, sklepy. Toczy się tam życie. A nowe osiedla? Każdy, najmniejszy skrawek ziemi jest natychmiast zabudowywany kolejnym blokiem. Ludzie przez okna zaglądają sobie nawzajem do mieszkań. Nie ma jakiejkolwiek infrastruktury, żadnej wspólnej przestrzeni. W takim blokach urodzą się patologie znacznie gorsze niż teraz w starych, paskudnych, poczciwych osiedlach z wielkiej płyty.
Na mnie znacznie bardziej ponure wrażenie wywiera zawsze najdłuższy blok w Warszawie, ten naprzeciwko Dworca Wschodniego. To jest dopiero hardcore.

To byłam ja, Morven z Jelonek, howgh.
-
Gość: Tugra, *.171.110.226.crowley.pl
2008/09/17 12:56:00
4 ringi :))))))) chyba do boksu :)))))))

Postaram sie nie używać wulgaryzmów, by opisać plany włodarzy Stolicy odnośnie "obwodnic wewnetrznych" Warszawy.

W planach naszych drogowców istnieją dwa odgałęzienia od przyszłego (nie wiem czy tego dożyję) węzła w Konotopie.

1. Odgałęzienie południowe.

Totalny idiotyzm, by nie pisać gorzej... Przebiegać będzie przez środek jednej z najgęściej zaludnionych dzielnic mieszkaniowych - czyli mój kochany Ursynów. Oczywiście, aby nie kluczyć w zakrętach jak Kubica trasa przebiegnie w tunelu pod ul. Płaskowicką i wyjdzie z tunelu ze Skarpy Warszawskiej. Nikomu do głowy nie przyszło, by tę drogę ekspresową puścić z drugiej strony Lasu Kabackiego, bo tam mniej zabudowy i naturalny bufor od miasta. Poza tym oddalenie ekspresówki od centrum stwarza nowe perspektywy rozwoju miasta. A tak.. Cóż... tunel to raptem kilka mld zł więcej na budowę + wyrzutnie spalin przy nowych blokach przy Płaskowickiej (ciekawe, czy deweloperzy informowali o tym nabywców) oraz gdy tunel się skończy i przjdzie na druga stronę Wisły to trasa rozetnie kolejną dużą dzielnicę mieszkaniową - Wawer. Jedyny plus inwestycji to osobna przeprawa przez Wisłę.

a teraz prawdziwy smakołyk - jak z Barei :

odgałęzienie nr 2

A w zasadzie brak jakiegokolwiek odgałęzienia, bo zostanie utworzony od węzła Mory 10 km łacznika z trasą AK, czy jak kto woli Prymasa Tysiąclecia. Rozwiazanie najgenialniejszych planistów. Proponuję ok godz. 17. 30 zmotoryzowanemu planiście wjechać na most Grota :) Od strony płd (korek od Centrum Olimpijskiego) na wjazd oczekujemy ok. 15-20 min. Nastepnie sama przeprawa przez most, kolejne 20 min i już możemy pomykać śmiało na np. Tarchomin, bo po przeprawie to już tylko 1H15 min podróży.

A teraz do tego ruchu (lub jego braku) dojdzie duża część tranzytu z zachodu na wschód. Ciekawei GDDKiA zapłaciła za taki projekt ? I ciekawe czy architektem i pomysłodawcą nie jest przypadkiem niejaki Michał Borowski...

To tyle komentarza o 4 ringach zanim mnie krew zaleje

gratuluję bloba, choc nie zawsze podzielam opinie autora

Tugra
-
warszawa78
2008/09/17 13:01:13
Kolejne piękno brzydkie blokowisko. Sfotografuj je w kolorze, o zachodzie słońca albo jakoś inaczej, czulszym okiem.

Fotografie, które prezentuję, są zwykle odbiciem tego, co w danej chwili przeżywam. Jak tam spacerowalem, to czulem się jakoś dziwnie, po prostu źle, stąd i takie zdjęcia. Ale jak trafię tam na ładny zachód słońca, to kto wie, może moje odczucia będa wtedy lepsze i zdjecia zupełnie inne?

Moim zdaniem stare blokowiska i tak są lepsze od nowych. Przynajmniej są zielone, mają krzaki bzu i jaśminu (fakt, że nie teraz), ławeczki, sklepy. Toczy się tam życie. A nowe osiedla? Każdy, najmniejszy skrawek ziemi jest natychmiast zabudowywany kolejnym blokiem. Ludzie przez okna zaglądają sobie nawzajem do mieszkań. Nie ma jakiejkolwiek infrastruktury, żadnej wspólnej przestrzeni. W takim blokach urodzą się patologie znacznie gorsze niż teraz w starych, paskudnych, poczciwych osiedlach z wielkiej płyty.

Tu się generalnie zgadzam z Tobą, nowe osiedla nie budzą mojego entuzjazmu, już zwłaszcza ze względu na gęste upakowanie bloków na małej powierzchni i wszechobecne płoty, często dzielące kilka ogrodzonych bloków od sąsiednich kilku ogrodzonych bloków, co już w ogóle mnie rozwala.

Na mnie znacznie bardziej ponure wrażenie wywiera zawsze najdłuższy blok w Warszawie, ten naprzeciwko Dworca Wschodniego. To jest dopiero hardcore.

To byłam ja, Morven z Jelonek, howgh.


No tak, ten blok to też masakra... Rekord Guinessa chcieli pobić czy co?
-
warszawa78
2008/09/17 13:04:44
Tugra: Dzięki za komentarz, generalnie się zgadzamy, nazywanie trasy położonej kilka kilometrów od Pałacu Kultury "obwodnicą Warszawy" jest idiotyczne i doprawdy zastanawia mnie, jak planisci chcą tam jeszcze upchać dodatkowe samochody. Że Most Północny będzie? Kiedyś tam będzie, to się jeszcze bardziej białołeckie blokowiska rozbudują i korki nie zniną.

Co do Ursynowa, to nie znam aż tak dobrze tamtych terenów, wiec nei wiem, czy jest możliwość puszczenia trasy na południe od Lasu Kabackiego, natomiast pchanie się przez środek Ursynowa tak czy siak wydaje mi się absurdalne i ekonomicznie nieuzasadnione, wręcz o niegospdoarnośc to zahacza.
-
2008/09/17 13:16:45
Jaki piekny i romantyczny stoliczek. Tylko siadac i odpoczywac. Ciekawe kto wymyslil taki design:-)
-
Gość: Sylwia, *.bredband.skanova.com
2008/09/17 13:20:43
Fajne zdjecia i fajnie jest popatrzec na polske jak sie dlugo nie bylo ... chociaz na zdjecia...
Dziekuje za komentarz
i takze Pozdrawiam cieplutko ze slonecznej (jak narazie) Szwecji.

www.sylole.wordpress.com


-
roody102
2008/09/17 14:01:26
Pierwszy - opisałeś. Drugi - trasa AK. Trzeci - trasa mostu północnego. Czwarty - to już poza Warszawą akurat od północy dość daleko, bo objechać ma też KPN. Ja nie oceniam realności tych planów, tylko je relacjonuję, więc proszę nie prychać w moim kierunku ;)

A co do osiedla, to na pewno przynajmniej plac zabaw i zieleń wokół niego w kolorze wyglądałyby całkiem sympatycznie. Ale bez pretensji - mnie się taki subiektywny obraz mojego osiedla wydał ciekawy :)
-
warszawa78
2008/09/17 15:07:40
Tu mam mapki:
siskom.waw.pl/mapy/obwodnice-warszawa.jpg
Trasa od Konotopy do Marek elegancko rozcina miasto To już Trasa Mostu Północnego znacznie lepiej nadaje się na obwodnicę miasta.
-
roody102
2008/09/17 17:04:52
No ale ta pierwsza już istnieje ;) Poza tym jedna obwodnica nie wystarczy - generalnie to nie jest głupia koncepcja (choć pewnie można się spierać o detale).
-
nomaderro
2008/09/17 18:26:41
ale wiesz, że tam są bardzo fajne mieszkania?? Niektóre nawet dwupoziomowe!! naprawdę duże i świetnie ustawne, a ludzie wcale sie nie chcą z tamtąd wynosić. A trasy tak bardzo nie słychać...
-
blezz
2008/09/17 20:02:42
Ja, podobnie jak roody102, muszę wyrazić oburzenie bo to także moje rodzinne osiedle ;) No cóż, pod względem architektury nie jest to oczywiście mistrzostwo świata, chociaż uważam, że obłożone żółtą i brązową elewacją punktowce prezentują się całkiem nieźle. Na plus trzeba zaliczyć sporo zieleni między blokami i zadbane trawniki wokół nich. Ponadto sąsiedztwo Lasku Bielańskiego i Kępy Potockiej sprawia, że lokalizacja jest, według mnie, naprawdę atrakcyjna. Bliskość Trasy AK nigdy mi nie doskwierała aczkolwiek mój blok nie stał w bezpośrednim jej sąsiedztwie - być może mieszkańcy tych znajdujących się najbliżej trasy mieliby inne odczucia. No i, tak jak zauważył roody, osiedle było w dużej mierze zasiedlone przez inteligencję (z dzieciństwa pamiętam, że w jednym z bloków mieszkał Janusz Gajos :)) i zawsze było względnie spokojnie.
No ale z drugiej strony przeze mnie przemawia nostalgia i rozumiem, że w wietrzny i pochmurny dzień mogło wywrzeć na Tobie przygnębiające wrażenie. Może sam pokuszę się kiedyś o przedstawienie starej, poczciwej Rudy w bardziej korzystnym świetle :)
Pozdro
-
warszawa78
2008/09/17 20:23:52
O kurczę, nawet nie przypuszczałem, że to osiedle będzie miało aż tylu entuzjastów :)
-
blezz
2008/09/17 21:44:54
Ha! Widzisz, zadarłeś z niewłaściwym osiedlem :P
PS: Jeśli chodzi o "celebrities" to jeszcze mi się przypomniało, że w okresie swojej gry w Legii mieszkał tam Tomek Sokołowski I ;)
-
rubeus
2008/09/17 22:02:34
Jak dla mnie te osiedla 'punktowców' na Bielanach są jakieś przytłaczające. Kilka razy tam bywałem i jakoś się dziwnie czułem. Już wolę swój w miarę kameralny Ursynów z jego zróżnicowanymi wysokościowo blokami. Inne osiedla z wielkiej płyty jakoś nie mają jego klimatu.


A propos obwodnic - przyjęło się u nas myślenie, że jak coś jest obwodnicą, to ma omijać całe miasto, a tymczasem zgodnie z definicją obwodnica to : 'droga prowadząca wokół miasta, dzielnicy, centrum lub śródmieścia umożliwiająca pojazdom ominięcie pewnego obszaru miejskiego i odciążenie jego ulic z tranzytowego ruchu międzymiastowego, międzydzielnicowego lub międzyosiedlowego.'
Planowane ringi w pełni do niej pasują.
Przebieg południowego ringu, został zaplanowany tak a nie inaczej ze względów na jak najmniejszą ingerencję w przyrodę po prawej stronie wisły (głównie Mazowiecki Park Krajobrazowy). Na 'wysokim Ursynowie' obecność tunelu będą odczuwać głównie mieszkańcy nowych bloków przy Płaskowickiej (na odcinku między Pileckiego a Roentgena ).
Gdyby zamiast od lat gadać o budowie obwodnic, faktycznie je zbudowano, to by poruszanie się po Warszawie byłoby o wiele łatwiejsze.
-
rubeus
2008/09/17 22:08:50
Jak dla mnie te osiedla 'punktowców' na Bielanach są jakieś przytłaczające. Kilka razy tam bywałem i jakoś się dziwnie czułem. Już wolę swój w miarę kameralny Ursynów z jego zróżnicowanymi wysokościowo blokami. Inne osiedla z wielkiej płyty jakoś nie mają jego klimatu.


A propos obwodnic - przyjęło się u nas myślenie, że jak coś jest obwodnicą, to ma omijać całe miasto, a tymczasem zgodnie z definicją obwodnica to : 'droga prowadząca wokół miasta, dzielnicy, centrum lub śródmieścia umożliwiająca pojazdom ominięcie pewnego obszaru miejskiego i odciążenie jego ulic z tranzytowego ruchu międzymiastowego, międzydzielnicowego lub międzyosiedlowego.'
Planowane ringi w pełni do niej pasują.
Przebieg południowego ringu, został zaplanowany tak a nie inaczej ze względów na jak najmniejszą ingerencję w przyrodę po prawej stronie wisły (głównie Mazowiecki Park Krajobrazowy). Na 'wysokim Ursynowie' obecność tunelu będą odczuwać głównie mieszkańcy nowych bloków przy Płaskowickiej (na odcinku między Pileckiego a Roentgena ).
Gdyby zamiast od lat gadać o budowie obwodnic, faktycznie je zbudowano, to by poruszanie się po Warszawie byłoby o wiele łatwiejsze.
-
warszawa78
2008/09/17 22:36:16
A propos obwodnic - przyjęło się u nas myślenie, że jak coś jest obwodnicą, to ma omijać całe miasto, a tymczasem zgodnie z definicją obwodnica to : 'droga prowadząca wokół miasta, dzielnicy, centrum lub śródmieścia umożliwiająca pojazdom ominięcie pewnego obszaru miejskiego i odciążenie jego ulic z tranzytowego ruchu międzymiastowego, międzydzielnicowego lub międzyosiedlowego.'

W kontekście tego, co napisałeś, postuluję uczciwe nazywanie Trasy Toruńskiej (zwłaszcza odcinka na lewym brzegu Wisły) obwodnicą Śródmieścia, a nie "obwodnicą Warszawy", tak jak to się teraz często próbuje przedstawiać. Bo faktycznie będzie to obwodnica Śródmieścia.
-
warszawa78
2008/09/17 22:37:35
Ha! Widzisz, zadarłeś z niewłaściwym osiedlem :P
PS: Jeśli chodzi o "celebrities" to jeszcze mi się przypomniało, że w okresie swojej gry w Legii mieszkał tam Tomek Sokołowski I ;)


Oj, to był dobry zawodnik! Łezka się w oku kręci, stare dzieje się przypominają :)
-
lavinka
2008/09/17 23:22:13
Te pojemniki to bzdura. Śmieci i tak są powtórnie segregowane sortowniach. A osiedle brzydkie, to fakt. Kiedyś ludzie byli dumni,że tu mieszkają, to chyba własnie na tym osiedlu zamontowano pierwsze domofony(potem videofony).
-
Gość: jegofoto.bloog.pl, *.173.11.173.tesatnet.pl
2008/09/18 09:09:21
Styl "Puźny Gierek".
-
roody102
2008/09/18 10:28:32
O, co do entuzjastów, to trzeba się zagłębić w forum Żoliborza i Bielan na gazecie.pl - tam się Ruda broniła niczym oblężona twierdza nie jeden raz ;)
-
warszawa78
2008/09/18 11:38:04
Kto wie, może ludzie lubią bronić "swoich miejsc"... Ja tam bym Chomiczówki nie bronił, Bielan jako całości też nie.
-
2008/09/18 18:43:13
no ja własnie zawsze miałam takie niesamowite wrażenie, gdy mijałam Rudę. przytłaczający ogrom bloków mnie przygnębiał. latem tego roku zaczęłam eksplorować dzielnicę na rowerze i dotarłam też tam. i co? podczas trzeciej wycieczki zaczęłam odczuwać to osiedle znacznie bardziej pozytywnie. na pewno wolałabym mieszkać tam, niż na Chomiczówce - wybacz:)
a na razie to mam problem - musze się wyprowadzić z innego żoliborskiego osiedla, Zatrasia mianowicie. desperacko szukam w mairę porządnego mieszkania - kawalerki lub dwupokojowego, w miarę rozsądnej cenie. może ktos z czytelników bloga wie, o jakims niezamieszkanym lokaliku...
przepraszam, że wykorzystuję popularność Twego bloga dla prywaty. Jak Ci sie to nie podoba, mozesz skasowac tego "komcia", nie będę miała żalu:)
pozdrawiam
-
warszawa78
2008/09/18 19:58:45
Ależ nie mam nic przeciwko Twojemu ogłoszeniu, niczego nie będę kasował.

Ale żeby Rudę od Chomiczówki woleć? Ojojoj... :)
-
e.milia
2008/11/03 13:55:52
Ja też będę bronic tego osiedla ! ;) Mieszkam tu i naprawdę, nie narzekam. Mam bardzo przyjemny widok z okna bezpośrednio na drzewa, wcześniej zielone, a obecnie mieniąve sie wszystkimi kolorami jesieni. Są tu i rajskie jabłuszka, i jarzębina i wiele innych gatunków. Gdy wyjdę z bloku (fakt, 20-piętrowego i brzydkiego), to 2 kroki dzielą mnie od całkiem uroczego parku, zielonego, z trawnikiem, drzewami, ławeczkami, przyjemnymi ścieżkami, w dodatku ładnie oświetlonego nocą. Po drugiej strony ulicy Gwiaździstej jest Kępa Potocka - przyjemne miejsce, zwłaszcza wiosną i latem, poza tym blisko stąd do Lasku Bielańskiego. Trasa Toruńska nie jest tak głośna jakby się wydawało - ja jej wcale nie słyszę, a głośniej było meiszkać przy Puławskiej chociażby.
Czarno-białe zdjęcia są ponure, rzeczywiście, ale moim zdaniem na żywo nie jest tak źle. Na pewno są inne osiedla, które dorównują tą brzydotą, albo i wyglądające gorzej. Kiedyś udowodnię, że nawet na tym osiedlu można zrobić ŁADNE zdjęcie z ŁADNYM widokiem.
OK, jestem subiektywna w tym wpisie, ale Ty też. Można na to spojrzeć zarówno bardzo krytycznym, jak i milszym okiem :)

Pozdrawiam.
-
e.milia
2008/11/03 13:58:22
aaa, i popieram osobę, która wspominała ładne zachody słońca! często je podziwiam. podobnie jak księżyc, zwłaszcza w pełni i gwiazdy. ten plus, że przynajmniej tu troszkę ich widać ;)
Właściwie, mimo tego całego blokowiska, brzydkich bloków i szarości, jest tu całkiem sporo zieleni, trzeba tylko umieć ją dostrzec! Ja potrafię, może dzięki temu dobrze się czuję na tym osiedlu. Lepiej niż na takich czysto betonowych, ogrodzonych :)
-
warszawa78
2008/11/03 22:57:06
Hmmm, no to teraz już na bank muszę wybrać się na to osiedle w ładny słoneczny dzień i szukać pozytywów - skoro tyle osób pisze o tych pozytywach, to może i ja je odkryję? Jak odkryję, to obiecuję sfotografować i na blogu pokazać.

Dzięki za Twoje wpisy i cieszy mnie, że lubisz miejsce, gdzie mieszkasz. Serio mówię, zazdroszczę Ci, ja swojego miejsca (Chomiczówka) nigdy tak do konca nie polubiłem - toleruję, ale nic poza tym.
-
e.milia
2008/11/04 12:02:41
Ja mieszkam tu od niedawna, ale, przynajmniej na razie, nie mam dość. Polubiłam to miejsce najbardziej ze wszystkich, w których mieszkałam. Ale może dlatego, że dopiero tu czuję się, jak w domu, więc tak czysto subiektywnie.... Pewne nie każdy dostrzeże urok tego osiedla.. No nie jest to piękne miejsce, nie da się ukryć - te szare bloki do pięknych nie należą. Kościól w ciągłej budowie też straszy... Ale nie jest źle, osiedle ma swoje plusy! :) Na przykład przyjemny, oświetlony wieczorami, niewielki park. Nie zamieniłabym się, w każdym razie. i nie jest daleko do centrum, nawet czasem robimy sobie dłuższy spacerek na piechotkę :D
-
Gość: PIOTR, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/12/15 18:33:34
Ehhh... jak Ci prości ludzie mało wiedzą..." a pomiędzy nimi w najlepsze hula wiatr" gdybyś najpierw poznał historię miejsca w którym znajduje sie to "straszydło" wiedziałbyś dlaczego "hula" tam wiatr...Wiesz historia rudy sięga już 1412 r.To wtedy powstały pierwsze wzmianki o rzece Rudawce i o młynie który nad nią stał.... poczytaj i dopiero komentuj.
Jak chcesz zobaczyć brzydkie osiedla wybierz się np. na tarchomin, grochów, czy gocław...


Pozdrawiam.
-
warszawa78
2008/12/15 18:59:08
Tak tak, poznam lepiej historię i od razu wiatr przestanie wiać, a bloki będą ładniejsze, jasne.
-
Gość: ~Bonus, *.aster.pl
2009/01/10 13:04:58
No dobra, o gustach się nie dyskutuje, i każdy może mieć swoje pojęcie piękna, nie będę się kłócił z Twoją oceną wyglądu czy funkcjonlności albo też "ogromu" osiedla, nie uważam, żeby był to szczyt możliwości architektonicznych i urbanistycznych, tak się w latach gierkowskiego socjalizmu budowało i takie były wówczas kanony. Ale wypowiedzią n/t Trasy Toruńskiej, czy raczej AK, udowodniłeś, że g... wiesz w temacie dróg i arterii przechodzących przez miasta. Ta trasa od początku miała być drogą przelotową, plany by jako ekspresówka czy trasa szybkiego ruchu, przecinała w tym miejscu Warszawę, były od poczatku, tzn. jeszcze od lat siedemdziesiątych, wcale nie musi być obwodnicą i nie wiem, kto ją tak nazywa; jest to tzn. trasa średnicowa, jakich wiele funkcjonuje na świecie- droga, która nie musi omijać miasta a włącza się w jego obieg, pozwalając mieszkańcom dużych aglomeracji szybko i bezpiecznie nie tylko opuścić miasto w dowolnym kierunku ale też oczywiście szybciej dojechać do wielu miejsc w nim samym. Takim przykładem trasy średnicowej w Polsce jest DTŚ w zagłębiu śląskim; dalej- trasa ta jest częścią tzn. ringu, jakich kilka ma opasać Warszawę w przyszłości i tak była też od lat pomyślana, więc Twój wywód dotyczący tego, żeby "napchać jeszcze więcej samochodów", wybacz ale nie trzyma się zupełnie kupy... W przyszłości trasa będzie dokładnie na tym odcinku częścią S7 i S8, i dalej Most Grota, rozbudowany do 5 pasów w jedną stronę stanowił będzie zarówno miejską trasę szybkiego ruchu (tak jak obecnie), jak i główny szlak S8 na Białystok; tak to było pomyślane od początku, tylko jasne był od zawsze, że nie można od razu tak zbudować drogi, to było nie do pomyślenia w poprzednim systemie, kiedy nawet natężenie ruchu nie było takie, żeby w tamtych realiach w ogóle móc o tym pomyśleć. Tak więc nie bez powodu będą rozbudowywać tę drogę. Zresztą, na świecie mamy wiele przykładów przecinania przez autostradę miasta, np w przypadku wiele miast niemieckich czy amerykańskich, spójrz sobie na mapy, np Bonn, Frankfurt, Hannower, Atlanta, SF, można tak wymieniać przynajmniej w tych dwóch państwach w nieskończoność. U nas autostrady mają w większości być zastąpione przez ekspresówki, i bardzo dobrze- te będą bardziej dostępne dla kierowców w regionie, np S2 przez Warszawę będzie miała wyższe parametry niż A2 a do tego już teoretycznie będzie lepiej powiązana z miastem. Dlatego wybacz jeszcze raz ale Twoją wypowiedź uważam za całkowicie absurdalną, przypuszczam że jest to jedynie kwestia indolencji więc wybaczam. Rozumiem, że nikt nie chce mieć w bliskim sąsiedztwie drogi szybkiego ruchu ale jak się nie chce, to nie się przyzwyczai albo wyprowadzi. Wiadomo było od lat, że przez Bemowo przejdzie ekspresówka więc pieją tylko mieszkający tam nowowarszawiacy, którzy się "sami zrobili w konia", uważając, że będą mieli pięknie cicho i ekologicznie w środku miasta i nikt im nie podskoczy ;-)
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2009/01/13 18:34:39
Morze ktoś wie jaki los kikutów starych domów obok "pompowni" blisko Klaudyny 18?
-
Gość: tutor, *.acn.waw.pl
2009/04/11 19:11:52
Osiedle Ruda wydzieliło się z ogrommnej spółdzielni ,,Nauczycielska" w 1990 r. Od momentu powstania, a pierwszy budynek zasiedlono w 1976 r., jest to spółdzielnia, w której zasobach występowały i występują nadal mieszkania wyłącznie własnościowe. Nigdy nie miała mieszkań lokatorskich, jest to ewenement wśród spółdzielni mieszkaniowych,w innych spółdzielniach mieszkania lokatorskie stanowiły zdecydowaną większość. Co to oznacza dla mieszkańców ?
Ano to, że inne spółdzielnie sprzedając swoje mieszkania lokatorskie, czyli zmieniając ich status na własnościowe, zarobiły na tym grube miliony złotych. Przykładowo, gdyby Ruda mająca 3200 lokali przekształciła np. 2000 z nich po 30.000 każdy na własnościowe, to miałaby zstrzyk finansowy w wysokości ok. 60.000.000 zł(sześćdziesiąt milionów). Za taką kasę możnaby wykonać nie tylko nowe elewacje i ocieplenia, chodniki etc., ale ownież wiele innych rzeczy, np. pobudować przychodnię zdrowia z prawdziwego zdarzenia. Tymczasem 20-30 lat temu mieszkańcy Rudy wpłacili ciężkie pieniądze(wkłady budowlane na lokale własnościowe) do centralnego worka Nauczycielskiej Spółdzielni Budowlano-Mieszkaniowej z ul. Złotej, potem osiedle wydzieliło się z tej spółdzielni z tym co miało, można powiedzieć w jednej koszuli - no i macie skutki. Chwala osiedlowym działaczom, notabene tym samym od 30 lat.
-
Gość: Miko, *.incenti.pl
2009/04/27 13:13:07
Na osiedlu Ruda byłem pierwszy raz 15 lat temu. Widziałem go w pełniej krasie pewnego kwietniowego poranka z okna bloku przy ulicy Gwiaździstej. Widok na Kanałek i całą Kępę sprawił że od razu zakochałem się w nim. O zieleni na osiedlu, Lasku Bielańskim, bliskości Wisły i szybkich połączeniach z Centrum nie będę nawet pisał. Ostatecznie kupiłem mieszkanie tutaj i jestem bardzo zadowolony. Co prawda niektóre bloki nie powalają urodą, ale osedle ma coś czego te nowe nie mają a to przestrzeń. Na osiedlu jest dużo przestrzeni i zieleni rekompensujące styl wielkiej płyty.
-
Gość: Tomek, *.klaudyny.waw.pl
2009/05/01 18:56:46
Ja sie urodziłem i wychowałem na tym osiedlu. Mieszkam tu od prawie 25 lat i jak jeżdżę po Warszawie i oglądam inne miejsca, to za Chiny nie mam zamiaru sie stąd ruszać! Osiedle ma swój klimat... zawsze miało. Zero dresów.. dużo zieleni.. z dala od centrum a mimo to szybki dojazd do centrum i reszty Wawy.. cisza i spokój - czuje sie naprawde bezpiecznie o każdej porze.

Wiem że niektórych moze irytować szarość 15-20 piętrowych kloców ;) i to że niektóre chodniki są popękane i zaniedbane, ale ja wole to, niż mieszkać za 3 ogrodzeniami, 5 domofonami, ochroną i bez żadnego drzewka pod którym można usiąść i "pofilozofować" ;D

BLN-Marymont RUDA RULEZ ;)
Pozdrawiam mieszkańców z kwadrata AK-Podleśna-Gwiaździsta-Klaudyny ;)
-
Gość: Majewski Michał, *.internetdsl.tpnet.pl
2009/06/01 14:00:32
Osiedle Ruda może według ciebie piękne nie jest ale żeby się wypowiadać należy je poznać. Zauważ że mimo że bloki są wielkie (bo są) to jest to jedyne blokowisko z takimi przestrzeniami - możesz z poziomu chodnika widzieć bloki stojące 500 m dalej - jest takie inne miejsce w warszawie? Zauważ że osiedle jest bardzo zielone - drzewa siegają już 9 piętra, a drzew jest bardzo dużo. poza tym osiedle to rózni się od innych tym że nie jest osiedlem z wielkiej płyty tylko z ramy H, która jest bardzo trwała. Ostatnim plusem jaki wymienie to to że było ono budowane z myślą o nauczycielach i do tej pory na osiedlu mieszka bardzo wiele osób świetnie wykształconych. O innych plusach jak bliskość kepy potockiej, lasku bielanskiego, duch liceach i podstawówce, gimnazjum, dwóch przedszkolach nie bede wspominać
-
Gość: Patos, *.chomiczowka.waw.pl
2009/06/08 01:47:31
Osiedle Ruda jest piękne. Jest wspaniałe. Uwielbiam je.
-
Gość: Jakubsky, 80.50.55.*
2009/08/27 15:17:30
Osiedle Ruda poraża swoim ogromem malkontentów, którzy nie potrafią żyć w nieogrodzonych osiedlach. Przestrzeń była i jest tam obecna od zawsze, wspinając się na najwyższe piętra budynków widać wspaniałe widoki na przyszłość, kształtuje się hart ducha i widać jak preży się stal mostów. To ostoja inteligencji, matecznik ludzi, którzy stworzyli wiele pięknych rzeczy, gdzie wśród nazwisk widnieje np. Wojciech Pokora, Władysław Komar, Janusz Gajos, rzesze prawników, literatów, tłumaczy. Wiatr wypędza stamtąd stęschliznę umysłowej zaściankowości.
-
Gość: , *.klaudyny.waw.pl
2009/10/01 18:20:40
A ja Mam przepiękny widok na Las Bielański i kościół kamedułów i nie zamieniłbym tego na nic innego. Mmm...A te zachody słońca...ech... :]
-
Gość: adabaz, 94.75.121.*
2009/11/17 03:20:59
cóż za naiwność z tą ostoją mieszkam 8lat na sąsiednim potoku i widze jakie jest to osiedle naprawde-slumsy,obżygane czesto przystanki na wiadukcie,menele przy d.globi,malunki na ścianach,bieda,brud,niebezpiecznie no i ta niedresowa młodzież która w większości to zaćpany i zachlany i głupi motłoch,a jeśli o chomiczówke chodzi jest lepiej.
-
Gość: Miko, *.incenti.pl
2010/01/12 11:22:13
Stary, Potok to nie tylko inne osiedle ale też i inna dzielnica - zacny Żoliborz ;-ppp
-
Gość: antoni.w., *.internetdsl.tpnet.pl
2010/01/27 09:34:39
Autor niestety popełnił solidne nadużycie.
KAŻDE blokowisko można sfotografować w ten sposób i z takiego rodzaju kadru. Osiedle Ruda piękne nie jest, bloki faktycznie z kadru żaby straszą, niemniej jeśli spojrzeć na nie z pozycji przechodnia - jest bardzo przestronne, zielone i rozległe. Bloki nie tworzą zbyt często betonowej ściany nie do przebicia. Ogromnym atutem jest piękna okolica - takich ławeczek, placów zabaw i oświetlenia nocą pozazdrościłoby nie jedno osiedle grodzone, szczegolnie z tamtych lat. O absolutnie rewelacyjnym otoczeniu Kępy Potockiej nie ma co wspominać - jeśli ktoś był nad popularnym kanałkiem o dowolnej porze roku to wie o czym mówię.


Warto brać pod uwagę cały kontekst, nie zaś tylko blokowiska, które zawsze można ująć w ten sposób.
-
Gość: jakubsky, 80.50.55.*
2010/02/08 13:42:40
sfotografowanie pieknej kobiety w czarno bialej kolorystyke odkrywa wszystko to co najpiekniesze posiada

wychowalem sie na tym osiedlu, i nie umialbym mieszkac na osiedlu ogrodzonym
Ruda to ostoja wolnosci. Takze umyslowej.
-
Gość: thechlebrazowy, *.aster.pl
2010/02/28 17:19:35
Te zdjęcia rzeczywiście wyglądają odstraszająco, ale powtórzę to co już powiedzieli inni:
Osiedle Ruda jest na swój sposób piękne, szczególnie teraz, po remoncie Gwiaździstej.
Ja osobiście uważam, że najbardziej urokliwe są właśnie bloki, ponieważ widać w nich trochę przeszłości. Pozdrawiam.
-
2010/08/01 20:52:02
eee ludzie! a przede wszystkim Drogi Autorze Zdjęć. Ruda jest świetnym osiedlem, przestrzeń, zieleń, dobra komunikacja i sąsiedztwo Kępy Potockiej, Lasu Bielańskiego, AWF. Czy wiesz ilu ludzi wychowało się na tym osiedlu, przy tych stolikach, stołach do ping ponga, ile bitew na kapsle stoczyliśmy na dziurawych chodnikach? I nikt nie narzekał, było zajefajnie. Teraz ludzie mieszkają w zamkniętych warowniach bez kontaktu z sąsiadem.
W każdym razie, cytuję, wjechałeś na mój kwartał ziooom ! . . .
-
Gość: Rudy, *.internetdsl.tpnet.pl
2010/09/14 13:01:41
Dobrze się tu mieszka, blisko centrum. Mogliby tylko podciągnąc tramwaj z ul. Potockiej, choćby 1 przystanek w okolice ul. Rudzkiej. Jest dość miejsca na pętlę tramwajową.
-
Gość: lokals, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/09/27 23:08:13
O, krzywdzić Rudy to nie dam! Genialnie zachowana pozostałość PRLu, to były śliczne bloki kiedy się tam wprowadzaliśmy w końcu lat 70tych, miałam wtedy jakiś roczek.
przynajmniej nie są obciągnięte szpetną żółto-pomarańczową farbą, jak to się zazwyczaj teraz dzieje bo sobie ludzie chcą szare życie ubarwiać. A do budek spożywczych koło obecnego Carrefoura to pędzę co sobota z białołęki, gdzie aktualnie mieszkam.
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/10/21 03:49:34
Nie mieszkam co prawda na Rudzie, ale miałem przyjemność wielokrotnie tam przebywać. To wspaniałe osiedle. Przestrzeń. Widok z okna. Cudo. Dziś można pomarzyć o takich budowach i takim rozmachu.
-
Gość: Margo, *.home.aster.pl
2010/11/22 21:50:55
Ale tendencyjny artykuł... Wiatr Autorowi hula? No cóż, żyjemy w takim klimacie, że hula, a biedna Ruda nie jest temu winna.
Ale do rzeczy: Kilka lat temu przeprowadziłam się do nowo wybudowaniego 4-piętrowego bloku, na nowe kameralne osiedle. Jest bardzo przytulnie, nie mam rur na ścianach, nieoceniony jest garaż podziemny. Lokalizacja też jest dość dobra. I co? Rozważam powrót na Rudę. Dlaczego? To jedno z ciekawszych miejsc w Warszawie, jeśli chodzi o okolicę. Pokażcie mi inne warszawskie osiedle, gdzie szybko można dojechać do centrum, bloki są baaardzo daleko od siebie, w 5 minut można dojść do lasu (a' propos, ostatnio spotkałam sarnę z małymi:)), jest 7 min. piechotą do pięknego parku nad kanałkiem? Nie wspominając już o 2 szkołach i pełnej infrastrukturze.
Autor narzekał na trasę i hałas. Mieszkałam w jednym z bloków w bezpośrednim sąsiedztwie lasu i nigdy nie słyszałam trasy! Zresztą takie samo sąsiedztwo trasy ma osiedle Potok, na które nikt złego słowa nie da powiedzieć.
Mam 2-letnie dziecko i poważnie rozważam powrót na Klaudyny - wiosną całe osiedle "rozkwita na drzewach, na krzewach", że pozwolę sobie zacytować Muńka:) Na basen mam na piechotkę, a nigdzie indziej nie znajdę tyle zieleni i przestrzeni do spacerów z dzieckiem. Liczne place zabaw też są atutem osiedla.
Dodam, że jedna z koleżanek, która ciągle się przeprowadzała, powiedziała, że "nigdzie nie było mi lepiej niż na Klaudyny".
Jeśli chodzi o aktorów, to przypomnę, że mieszkał obok mnie pan Machowski, a kilka bloków dalej Marta Klubowicz. Natomiast w moim bloku mieszkał Przemysław Saleta:)
Więc to chyba nie takie slumsy, jak opisał to Autor... Zmienić tylko elewację budynków - i będzie git!
Pozdrawiam.
-
Gość: mieszkaniec : , *.klaudyny.waw.pl.174.23.193.in-addr.arpa
2011/11/01 02:17:18
Jeśli chodzi o znanych ludzi na osiedle ruda, to również do dzisiejszego dnia mieszka tutaj Pan Wojciech Pokora, Antoni Maciarewicz, Jerzy Kryszak, bywa również od czasu do czasu Krzysztof Daukszewicz. :)
-
Gość: wawawa, *.ip.netia.com.pl
2012/02/02 22:50:54
Zdjęcia rzeczywiście fatalne,ale można zrobić i lepsze,autor chyba z Warszawy nie pochodzi,bo które osiedle z tamtych lat jest ładniejsze?Chomiczówka?Wrzeciono?A może Ursynów?Bloki jak bloki,ale okolica super - lasek bielański,kępa potocka,blisko centrum,w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych to było jedno z najlepszych osiedli w Warszawie
-
Gość: adabaz, *.internetdsl.tpnet.pl
2012/05/13 13:08:23
Oczywiście że Ursynów jest blokowiskiem wyższej klasy podobnie jak gdańska Zaspa czy katowicki Tauzen.Chomiczówka podobnie jak Bemowo czy Gocław jest osiedlem przeciętnym niestety Ruda podobnie jak Bródno,Wrzeciono i Jelonki są gettem narkomanów i innego elementu społecznego .ruda w przeciwieństwie do Potoku i czynszówek- TBSu przy ulicy Marii Kazimiery na której mieszkam już 11 lat jest rejonem niskiej klasy porównywalnym w dużym stopniu do ulicy Bieniewickiej i bloku na Marii Kazimiery 1 i nie ma co tu pierdolić jakiś jebniętych komentarzy które mówią nam o ostoi inteligencji.Prawda jest brutalna i zaślepione debile powinni wreszcie ujrzeć obraz osiedla takiego jakim jest.
-
Gość: kalendor, *.internetdsl.tpnet.pl
2012/05/13 13:13:25
W latach 80-tych to każde blokowisko miało dobrą sławę bo były nowe i świeże ,ale dekadę póżniej był już wyrażny podział na osiedla normalne i getta.Potok miał dobrą markę ale Ruda była już żle oceniana
-
Gość: kazna, *.internetdsl.tpnet.pl
2012/06/01 15:57:59
Osiedle bez przyszłości ,żoliborz za cenny jest na taki pierdolnik ,rozjebać to osiedle w cholere a sm ruda niech postawi na ich miejsce nowe ładne osiedle dla obecnych normalnych mieszkańców a motłoch wyjebać do baraków na zadupie.
-
Gość: adil, *.internetdsl.tpnet.pl
2012/06/10 15:05:13
Fakt brudno tu jest i pełno śmieci,butelek oraz prezerwatywy ,marny widok.
-
Gość: adi, *.internetdsl.tpnet.pl
2012/07/07 20:33:49
Tak syf kurwa rozjebać to.
-
Gość: adi, *.internetdsl.tpnet.pl
2012/07/07 20:42:10
chuj
-
Gość: a, *.internetdsl.tpnet.pl
2012/07/09 15:44:40
WKURWIONY Chuj
-
Gość: mmusz, *.warszawa.vectranet.pl
2012/07/14 20:53:07
No tak, na czarno-białych zdjęciach wszystko wydaje się gorsze niż w rzeczywistości, a ona jest inna... Mieszkam na tym osiedlu od 2 lat i sami z mężem sobie wybraliśmy właśnie to miejsce. To bardzo zielone osiedle, dużo przestrzeni - nikt sobie w okna nie zagląda jak to teraz na nowych osiedlach zazwyczaj jest. Świetne miejsce dla dzieci, szkoły, żłobki, przedszkola, sklepy, piękne parki - wszystko pod ręką. A bloki... niestety z zewnątrz wyglądają nieciekawie ale powoli je jakoś reanimują :)
-
Gość: mmusz, *.warszawa.vectranet.pl
2012/07/14 20:58:26
Ludzie zastanówcie się co wy piszecie? Jaki motłoch i narkomani? Tu normalni ludzie mieszkają, głównie emeryci i to nauczyciele...
-
Gość: sderty, *.internetdsl.tpnet.pl
2012/07/23 20:18:24
To pyskaty Skurwiel skurwiel z ursynowa tak pisze.
-
Gość: osiedle potok, *.internetdsl.tpnet.pl
2012/07/25 21:21:33
Haha ale wam dowalają nie zazdroszczę ,fakt masz racje może ci z Ursynowa tak piszą bo oni nie trawią tych z osiedli bielańskich. Znałem taką lalunie tipsiarę z osiedla na skraju przy metrze imielin i zawsze twierdziła że bielany to największe kurwy i szmaty ,a jej liczne towarzycho także w tym wtórowało.
-
Gość: osiedle potok, *.internetdsl.tpnet.pl
2012/07/25 21:22:03
stróżę
-
Gość: derty, *.internetdsl.tpnet.pl
2012/08/13 18:51:53
Z ursyna nie próżnują
-
Gość: derty, *.internetdsl.tpnet.pl
2012/08/13 19:12:37
ursynowski idiots
-
Gość: adabaz, *.internetdsl.tpnet.pl
2012/08/15 20:22:03
Kurde KURDEN co wy tu piszecie ursynów jest zajebisty
-
Gość: sevel, *.internetdsl.tpnet.pl
2012/08/16 16:31:59
Cóż nie wiem czy to stek głupot czy prawdy jedno jest pewne że na blokowiskach pełno mieszka debili widać to na wpisach.
-
Gość: cedy, *.internetdsl.tpnet.pl
2012/08/16 16:40:42
Taki FAQ
-
Gość: cedy, *.internetdsl.tpnet.pl
2012/08/16 16:44:00
Ruda Down Downhill
-
Gość: denur, *.internetdsl.tpnet.pl
2012/08/17 18:39:57
Czasem się zastanawiam o co tu kurwa chodzi czytając te komentarze aż w końcu pojechałem na to osiedle i niestety jest to jeden wielki slums i getto .Potok wygląda znacznie lepiej ale jest osiedlem czysto kibolskim.
-
Gość: adi, *.internetdsl.tpnet.pl
2012/08/23 19:26:07
faktycznie żle
-
Gość: der, *.internetdsl.tpnet.pl
2012/08/24 18:00:21
FAQ hollerer
-
Gość: adadr, *.internetdsl.tpnet.pl
2012/08/25 17:54:22
Osiedle powoduje wiele dowcipów.No tak to już jest zróżnicowana warszawa różne pozycje społeczne .to os to getto Różowe różowe nie jest
-
Gość: asde, *.internetdsl.tpnet.pl
2012/08/29 18:35:44
No to nie patio róży czy japan garden czy gemini to slumsy
-
Gość: erwq, *.tktelekom.pl
2012/09/01 16:44:37
Tak jeszcze gorzej jak Krowodrza ,krowodrza górka,niebawem to będzie getto murzynów.
-
Gość: erwq, *.tktelekom.pl
2012/09/01 16:48:15
To nie głupoty to fakty
-
Gość: erwq, *.tktelekom.pl
2012/09/01 16:59:00
Urs skurwysynu
-
Gość: xio frety, *.tktelekom.pl
2012/09/04 20:33:56
TE blokowiska to tak się nie różnią od siebie nieważne w jakim kraju.
-
Gość: xio frety, *.tktelekom.pl
2012/09/04 20:44:27
Pierdol dziwką
-
Gość: seb ursynów, *.internetdsl.tpnet.pl
2012/09/07 20:18:20
To fax to są getto imigranto
-
Gość: adi, *.tktelekom.pl
2012/09/08 18:34:50
Fax prawda
-
Gość: adui Chrzanów, *.tktelekom.pl
2012/09/19 15:12:23
Rekomendacje marne
-
Gość: derws, *.internetdsl.tpnet.pl
2012/09/22 08:31:59
No niebezpieczny rewir.
-
Gość: stop_głupocie, *.klaudyny.waw.pl.174.23.193.in-addr.arpa
2012/09/24 11:40:17
Wy, co tak teraz wywalacie pomyje, kim wy jesteście???
Syf? Ćpunki?
Getto,czy Slumsy reprezentujecie?
O stan umysłowy, aby wam nie ubliżać, już się nie pytam - bo to oczywiste...
Pozdrawiam wszystkich Ziomali z Klaudyny - jednego z najbardziej zielonych miejsc na mapie Wawy.
A tym co tak źle o Ruda piszą - "kij w ryj" - na dwie rzeczy nie ma lekarstwa i nigdy nie będzie : na głupotę i chamstwo.
-
Gość: roberto gocław, *.internetdsl.tpnet.pl
2012/09/28 20:27:07
Twoje osiedle cipo to totalny szlauf.
-
Gość: marcinek bemowo, *.internetdsl.tpnet.pl
2012/09/28 20:29:02
A ja dodam że głupotę to ty masz nędzna cipo i tyle w temacie.Ty mieszkasz w slumsach i ty masz problem.
-
Gość: marta ursynów, *.internetdsl.tpnet.pl
2012/09/28 20:36:23
Wyróżnione wielce chłoptśki wyróżnione zachowanie wyróżnieni chyba jesteście.
-
Gość: marta ursynów, *.internetdsl.tpnet.pl
2012/09/28 20:40:23
No różna jazda
-
Gość: marta ursynów, *.internetdsl.tpnet.pl
2012/09/28 20:41:57
No to wyróżnień dla chłopców brak.
-
Gość: marta ursynów, *.internetdsl.tpnet.pl
2012/09/28 20:54:36
Mental Chrzanów
-
Gość: crew, *.opera-mini.net
2012/10/01 23:59:59
Kurwa ta stop głupocie to jest jaka nienormalna te jej ziomale z klaudyny to najgorsze mendy na całym lewym brzegu miasta.
-
Gość: crew, *.opera-mini.net
2012/10/02 03:14:08
niebieski do rur takie kolory na
-
Gość: ytr, *.opera-mini.net
2012/10/11 01:28:56
No niebo niebieskie i pierdolenie o szopenie fakt taki.Fakt.
-
Gość: ytr, *.opera-mini.net
2012/10/11 01:31:36
Idiota ten co tak pisze.
-
Gość: ytr, *.opera-mini.net
2012/10/11 01:35:50
cicheniebonadwarszawa nie różniłby sie
-
Gość: ytr, *.opera-mini.net
2012/10/11 01:48:06
Chrzanów mental i różne farmazony to poziom czesci internautow
-
Gość: ytr, *.opera-mini.net
2012/10/11 01:51:22
Fora NIE DLA IDIOTÓW idiota won
-
Gość: ians, *.warszawa.vectranet.pl
2012/11/01 16:16:46
W sierpniu tego roku, zaczęli ocieplać bloki i remontować balkony. Na razie idą z tymi najdłuższymi (Klaudyny 12). Jednak nie zdążą w tym roku, wyremontować całych bloków. Przydało by się zmienić chodniki - na tych kafelkowych można się wywalić.
-
Gość: RÓŻANKA, *.opera-mini.net
2012/11/05 04:45:54
I dobrze ze remontują bo znaczy to koniec szkalowania z grubych rur.
-
Gość: fafax, *.internetdsl.tpnet.pl
2012/11/17 21:26:55
No idzie sie do przodu
-
Gość: zew, *.internetdsl.tpnet.pl
2012/11/19 20:32:42
No przeróżnych mamy fanów osiedla zaprtzaszamy do podróży
-
Gość: deres, *.internetdsl.tpnet.pl
2012/11/19 20:46:06
To fakt
-
Gość: deres, *.internetdsl.tpnet.pl
2012/11/19 20:48:30
No sukces sukcesu wyróżnia
-
Gość: sebastian, *.cza.warszawa.supermedia.pl
2012/11/24 19:30:42
ogrodyróżane.pl. do podróży .Podróży kurwa do poznania i zobaczyć co to jest osiedle sukcesu
-
Gość: sebastian, *.cza.warszawa.supermedia.pl
2012/11/24 19:35:06
Do śmieci te farmazony faktyczny stan osiedla jest słaby
-
Gość: sebastian, *.cza.warszawa.supermedia.pl
2012/11/24 19:37:25
W cholere cholerę sm ruda do roboty
-
Gość: ferdek, *.cza.warszawa.supermedia.pl
2012/11/24 19:40:06
Dopoznania do podróżowania tak daleko
-
Gość: radela fax, *.static.chello.pl
2012/12/21 17:00:19
T o osiedle to nie patio róży czy inne ta
-
Gość: erwq ursynów, *.internetdsl.tpnet.pl
2013/01/03 12:26:46
FAQ prawda ale ursynów stary to też getto
-
Gość: Wróżenice, *.internetdsl.tpnet.pl
2013/01/05 22:35:35
Niestety faktem tak h jest
-
Gość: smietan, *.free.aero2.net.pl
2013/01/13 01:06:02
Kolego, ja sie tam wychowałęm, wsadzasz czarno białe zdjecia wybierasz ujecia tragiczne i smiesz cos mowic, poza tym, jak to wyglada, ti jeszcze jest cos takiego jak "klimat" a o tym nie mas zpojecia, i jak to ktos tu ujal wczesniej, polecamjesienia o 18 popatrzec sobie w strone lasku i znalezc dobre ujecie, nawet z blokami na pierwszym plaenie, to zdjecie moze byc wyjatkowe
wiec nie pitol....
-
Gość: smietan, *.free.aero2.net.pl
2013/01/13 01:14:35
do kolegi warszawa78, co do wiatru, budynki te powstały na terenach na ktorych wczesniej były bagna, zostały specjalnie tak ustwione by miedzy nimi włąsnie był wiatr, szczególnie bloki numer 36, 38, 34 i 32 mozna powiedziec ze generuja ten wiatr, wiec nie miej o to pretensji , bo gdyby tak nie bylo, to nikt by tam nie mógł mieszkac, czynniki chorobowe itd, poza tym pamietajmy kiedy to było budowane, ten rodzaj budynku miał, ponoć, gwarancje na 29 lat, a stoi to i bedzie stało bardzo długo, dalej rzecz biorąc, nowe budownictwo, w większosci przypadków na tym terenie, patrz budynki przy strymyku po prawej stronie lasu bielańskiego miedzy laskiem a wisłostrada, juz zaraz po zbudowaniu pekały sciany i wszytko sie rozpiździło, a to jednak ma jakies znaczenie skoru budynek 4 pietrowy sie rozpada po roku budowy a 15 czy 20 po tylu latach stoi i jest ok
A tak wogóle polecam podczas przesilen wejśc sobie do bloku 28 np lub 30 na ostanie pietro i jak wiatr szaleje zoabaczyc jakie sa wrazenie, i powiem po raz kolejny - to tańczy , a tyle lat stoi

-
Gość: swerq, *.static.chello.pl
2013/01/16 16:31:39
Cóż rozpiżdziło sie ale kto normalny wprowadza sie na bagna ale prawda co nie
-
Gość: adi Bemowo-lotnisko, *.static.chello.pl
2013/01/16 16:35:16
Bez pierdolenia ale tu nawet ustawienie tych bloków nic nie dało tylu popierdoleńców co tutaj na tym osiedlu i na potoku nie znajdzie sie nigdzie w wawie a bloki w kolorze są jeszcze gorsze nędza I CHUJNIA Bemowo to lux
-
Gość: manufaktura, *.static.chello.pl
2013/01/21 12:17:46
Z niebieską wstega nieba nie wygląda tak żle
-
Gość: manufaktura, *.static.chello.pl
2013/01/21 12:22:09
NIEBEZPIECZNIE Niebezpiecznie Niebezpieczne ach niebezpieczne to jest wszędzie na blokowiskach takie Fakty
-
Gość: seba, *.static.chello.pl
2013/01/21 12:32:50
Różnica zadna.Chrzanowski zawsze tak mówi
-
Gość: seba, *.static.chello.pl
2013/01/21 12:34:50
Nie bierze tego na niebie z nieba
-
Gość: seba, *.static.chello.pl
2013/01/21 12:57:49
TAKI FAKTY24 Fakty fakty podróżować na osiedle manufaktura wielkiej plyty
-
Gość: seba, *.static.chello.pl
2013/01/21 13:08:29
FAQs CHRZANÓW
-
Gość: derws pruszków, *.internetdsl.tpnet.pl
2013/01/26 16:20:56
FAQ taki niebywały jaki koszmar zaprraszam do pruszkowa na osiedle staszica tu dopiero jest sajgon nie trzeba być psychologiem żeby to zobaczyć
-
Gość: adamus, *.static.chello.pl
2013/01/30 17:09:27
Fax szat bez satysfakcji to mówie bo z satysfakcją to tu nie po drodze ale to osiedle to mega koszmar
-
Gość: adamus, *.static.chello.pl
2013/01/30 17:16:49
To fakt jest niezaprzeczalny
-
Gość: FAQ, *.static.chello.pl
2013/01/30 17:21:33
Prawdaż tu z nieba spadł cud i odmienił osiedle w cud
-
Gość: FAQ, *.static.chello.pl
2013/01/30 17:34:40
bo niebo cud przynosi
-
Gość: ner, *.static.chello.pl
2013/01/30 17:38:06
Krowodrza kraków podobne osiedle
-
Gość: ner, *.static.chello.pl
2013/01/30 17:46:30
Z różnych powodów tak jesy
-
Gość: ser, *.static.chello.pl
2013/01/30 17:49:25
Fakty takie fakty niebezpieczny rejon
-
Gość: ser, *.static.chello.pl
2013/01/30 17:56:18
Do śmieci podpała grupa wyrostów na osiedlu
-
Gość: maryśka natolin, *.internetdsl.tpnet.pl
2013/01/31 11:04:07
Jest niebezpieczne to osiedle.Faktycznie wiem na ten temat sporo mam tam znajomych co wynajmują i masakra
-
Gość: aswer, *.internetdsl.tpnet.pl
2013/02/18 18:50:59
Ekipa z różowego rewiru
-
Gość: faksy rur, *.internetdsl.tpnet.pl
2013/02/18 19:06:34
Bez różnych glupoty a le tak tu jest
-
Gość: aser, *.dynamic.chello.pl
2013/02/24 22:22:23
Do kurwy nedzzy potok to nie ruda
-
Gość: aser, *.dynamic.chello.pl
2013/02/26 00:17:41
Nie zmienia faktu że śmieci wzdłuż trasy to wina obydwu osiedli
-
Gość: seba, *.dynamic.chello.pl
2013/02/26 00:26:49
Jak widać cweli jest dużo co ma gdzieś wygląd swego otoczenia
-
Gość: seba, *.dynamic.chello.pl
2013/02/26 00:29:58
Ta krów i świń nie brakuje
-
Gość: derw, *.dynamic.chello.pl
2013/02/26 00:40:31
To fakt dosłownie jak w podróży
-
Gość: derw, *.dynamic.chello.pl
2013/02/26 00:46:44
Po modernizacji osiedle będzie o niebo lepsze
-
Gość: annsn, *.dynamic.chello.pl
2013/02/26 00:52:21
To fakt
-
Gość: annsn, *.dynamic.chello.pl
2013/02/26 00:56:54
I wyróżnione będzie wtedy osiedle
-
Gość: annsn, *.dynamic.chello.pl
2013/02/26 00:57:55
No różne są opinie alebedzie dobrze
-
Gość: xbx, *.dynamic.chello.pl
2013/02/26 01:13:26
Bez różnych głupot ale osiedle powoli sie zmienia
-
Gość: dese, *.dynamic.chello.pl
2013/02/26 01:33:35
Fakt tak to jest i tyle
-
Gość: dese, *.dynamic.chello.pl
2013/02/26 01:56:45
Uważne osiedle za niebezpieczną okolice
-
Gość: dese, *.dynamic.chello.pl
2013/02/26 02:07:25
Wyróżnienia w czasach komuny miało to osiedle a teraz tyle niewypałów
-
Gość: dese, *.dynamic.chello.pl
2013/02/26 02:07:40
Oj wyróżnienia
-
Gość: dese fax Fax, *.dynamic.chello.pl
2013/02/26 02:08:58
tak tak taka prawda
-
Gość: dese fax Fax, *.dynamic.chello.pl
2013/02/26 02:25:41
Śmieci tylko ten problem
-
Gość: FAKTY, *.dynamic.chello.pl
2013/02/26 18:11:24
Takie fakty niebezpieczne
-
Gość: FAKTY, *.dynamic.chello.pl
2013/02/26 18:28:27
Krowodrza
-
Gość: FAKTY, *.dynamic.chello.pl
2013/02/26 18:37:51
No fax szat
-
Gość: FAKTY, *.dynamic.chello.pl
2013/02/26 18:41:44
No odróżnia niebezpieczną
-
Gość: FAKTY, *.dynamic.chello.pl
2013/02/26 18:44:08
Z satysfakcją
-
Gość: FAKTY, *.dynamic.chello.pl
2013/02/26 18:47:47
Niebezpieczna niebezpieczne niebezpiecznie
-
Gość: FAKTY, *.dynamic.chello.pl
2013/02/26 18:49:54
Nie zmienia faktu rekomendację rekomendacje Rekomendacje
-
Gość: FAKTY, *.dynamic.chello.pl
2013/02/26 18:52:15
Niebezpieczne odróżnia fakt
-
Gość: FAKTY, *.dynamic.chello.pl
2013/02/26 18:56:11
No satysfakcjonuje
-
Gość: FAKTY, *.dynamic.chello.pl
2013/02/26 18:57:54
I wyróżnia
-
Gość: FAKTY, *.dynamic.chello.pl
2013/02/26 18:59:54
No różne
-
Gość: FAKTY, *.dynamic.chello.pl
2013/02/26 23:34:56
Z niebezpiecznych rewirów
-
Gość: FAKTY, *.dynamic.chello.pl
2013/02/26 23:36:23
Komenda
-
Gość: FAKTY, *.dynamic.chello.pl
2013/02/26 23:41:36
No wyróżnili wyróżniają odróżnili odróżniają
-
Gość: FAKTY, *.dynamic.chello.pl
2013/02/26 23:42:39
To rekomendacja
-
Gość: FAKTY, *.dynamic.chello.pl
2013/02/26 23:48:05
No różnią niebezpieczna wyróżniają wyróżniający wyróżniających
-
Gość: FAKTY, *.dynamic.chello.pl
2013/02/26 23:51:22
No niebezpiecznej najniebezpieczniejszej najniebezpieczniejszych gett nie zwali z nóg
-
Gość: FAKTY, *.dynamic.chello.pl
2013/02/26 23:54:21
Komendę na różowo wyróżnik
-
Gość: FAKTY, *.dynamic.chello.pl
2013/02/26 23:57:06
Z rekomendacjii wynika .Niebezpieczne miejsca z rekomendacji .Rekomendacji
-
Gość: Baranowski, *.dynamic.chello.pl
2013/02/27 00:02:14
Super
-
Gość: Baranowski, *.dynamic.chello.pl
2013/02/27 00:07:57
Nie różnią sie
-
Gość: Baranowski, *.dynamic.chello.pl
2013/02/27 00:12:08
Komendzie komendzie srendzie
-
Gość: Baranowski, *.dynamic.chello.pl
2013/02/27 00:56:35
kurwa rekomendacje
-
Gość: Baranowski, *.dynamic.chello.pl
2013/02/27 01:01:46
Frajerhejt
-
Gość: Baranowski, *.dynamic.chello.pl
2013/02/27 01:02:48
Kurwa co pierdolicie
-
Gość: Baranowski, *.dynamic.chello.pl
2013/02/27 01:04:19
Fakty
-
Gość: Baranowski, *.dynamic.chello.pl
2013/02/27 01:13:58
trzy dupy
-
Gość: Baranowski, *.dynamic.chello.pl
2013/02/27 01:15:04
Chuj i tyle
-
Gość: Baranowski, *.dynamic.chello.pl
2013/02/27 01:29:28
down downing
-
Gość: Baranowski, *.dynamic.chello.pl
2013/02/27 01:34:11
down downing download
-
Gość: Baranowski, *.dynamic.chello.pl
2013/02/27 01:35:52
Down
-
Gość: Baranowski, *.dynamic.chello.pl
2013/02/27 01:36:38
Down
-
Gość: Baranowski, *.dynamic.chello.pl
2013/02/27 02:24:55
Fakty Hallera HALLERA
-
Gość: fax, *.dynamic.chello.pl
2013/02/27 02:28:54
Tak to jest z osiedlem
-
Gość: fax, *.dynamic.chello.pl
2013/02/27 02:30:31
No podróż do dna
-
Gość: fax, *.dynamic.chello.pl
2013/02/27 02:32:24
Podróż
-
Gość: fax, *.dynamic.chello.pl
2013/02/27 02:35:18
Podróże kształcą
-
Gość: fax, *.dynamic.chello.pl
2013/02/27 02:36:37
Po śmieciowej krainie
-
Gość: fax, *.dynamic.chello.pl
2013/02/27 02:40:14
różnica jest
-
Gość: fax, *.dynamic.chello.pl
2013/02/27 02:44:40
Cele podróży
-
Gość: fax, *.dynamic.chello.pl
2013/02/27 02:48:10
Do śmieci świnia
-
Gość: fax, *.dynamic.chello.pl
2013/02/27 02:51:59
Z Czubów Rury
-
Gość: fax, *.dynamic.chello.pl
2013/02/27 02:54:25
Z różnego tam
-
Gość: fax, *.dynamic.chello.pl
2013/02/27 02:57:15
No faktu nie zmienia głupota widoczna
-
Gość: sde, *.dynamic.chello.pl
2013/02/27 02:58:10
TRZY KM od Sukiennic
-
Gość: sde, *.dynamic.chello.pl
2013/02/27 03:07:38
Takie fakty
-
Gość: FAKTY, *.dynamic.chello.pl
2013/02/27 03:08:10
Fakt
-
Gość: Psycholog, *.dynamic.chello.pl
2013/02/27 03:09:43
Ludzki opamietac
-
Gość: Psycholog, *.dynamic.chello.pl
2013/02/27 03:11:37
No kurna osiedle to syf
-
Gość: Faks, *.dynamic.chello.pl
2013/02/27 03:21:16
Takie życie takie osiedle
-
Gość: Faks, *.dynamic.chello.pl
2013/02/27 03:57:59
ńo faktycznie
-
Gość: Faks, *.dynamic.chello.pl
2013/02/27 04:02:12
Koncepcja niegłupia
-
Gość: Faks, *.dynamic.chello.pl
2013/02/27 04:07:57
Kurcze downtown
-
Gość: Faks, *.dynamic.chello.pl
2013/02/27 04:11:55
n wyróżnia sie śmieci
-
Gość: Faks, *.dynamic.chello.pl
2013/02/27 04:21:45
komendant komendy
-
Gość: dese fax Fax, *.dynamic.chello.pl
2013/02/28 15:26:52
No niebawem z faktu coś wystrzeli
-
Gość: dese fax Fax, *.dynamic.chello.pl
2013/02/28 15:33:58
Fax
-
Gość: legia potok, *.dynamic.chello.pl
2013/02/28 15:39:57
Cracovia kurwa jebać żydów ,ruda =polonia do podróży na cmentarz zapraszamy
-
Gość: legia potok, *.dynamic.chello.pl
2013/02/28 15:43:01
De facto polonia tam też i mieszka
-
Gość: ader, *.dynamic.chello.pl
2013/02/28 15:46:30
Sukcesja legii
-
Gość: Głupie polaczki, *.dynamic.chello.pl
2013/02/28 15:53:14
Tak rekomenduję potok
-
Gość: Głupie polaczki, *.dynamic.chello.pl
2013/02/28 15:55:43
No sukę dziwko tez
-
Gość: Głupie polaczki, *.dynamic.chello.pl
2013/02/28 15:57:08
Podróż do przodu
-
Gość: Głupie polaczki, *.dynamic.chello.pl
2013/03/02 00:01:38
do podróży
-
Gość: Głupie polaczki, *.dynamic.chello.pl
2013/03/05 00:02:41
Do faktur
-
Gość: Głupie polaczki, *.dynamic.chello.pl
2013/03/05 00:09:03
Niebezpieczne sople były na osiedlu podczas zimy i nikt nie usuwał
-
Gość: Głupie polaczki, *.dynamic.chello.pl
2013/03/05 23:21:40
Fax do spółdzielni
-
Gość: Download, *.dynamic.chello.pl
2013/03/05 23:25:27
Downloads
-
Gość: Ruhrpottforum, *.dynamic.chello.pl
2013/03/06 00:44:30
Masakrieren
-
Gość: Ruhrpottforum, *.dynamic.chello.pl
2013/03/06 00:56:28
Download
-
Gość: Ruhrpottforum, *.dynamic.chello.pl
2013/03/06 01:00:19
Downloads
-
Gość: Ruhrpottforum, *.dynamic.chello.pl
2013/03/06 01:08:14
Manufacturers manufacturers
-
Gość: Ruhrpottforum, *.dynamic.chello.pl
2013/03/06 01:19:00
Fax
-
Gość: Ruhrpottforum, *.dynamic.chello.pl
2013/03/06 01:36:30
FAQ
-
Gość: Ruhrpottforum, *.dynamic.chello.pl
2013/03/06 01:59:06
Pani Dupick
-
Gość: Drużnicza, *.dynamic.chello.pl
2013/03/06 16:07:41
pani dupick ruda
-
Gość: Drużnicza, *.dynamic.chello.pl
2013/03/06 16:09:47
Ze zróżnicowanym
-
Gość: Drużnicza, *.dynamic.chello.pl
2013/03/06 16:13:18
Download download
-
Gość: Drużnicza, *.dynamic.chello.pl
2013/03/06 16:20:17
Patio Róży to nie jest
-
Gość: Drużnicza, *.dynamic.chello.pl
2013/03/06 16:32:56
Nie jest tylko śmieci
-
Gość: Drużnicza, *.dynamic.chello.pl
2013/03/06 16:36:21
Do różni w podróży
-
Gość: Drużnicza, *.dynamic.chello.pl
2013/03/06 16:38:04
U psychologów
-
Gość: Drużnicza, *.dynamic.chello.pl
2013/03/06 16:39:04
Psycholodzy
-
Gość: Drużnicza, *.dynamic.chello.pl
2013/03/06 16:40:23
Co nieba
-
Gość: Drużnicza, *.dynamic.chello.pl
2013/03/06 16:47:58
Fakt tak he
-
Gość: Drużnicza, *.dynamic.chello.pl
2013/03/06 16:51:07
Róże
-
Gość: Drużnicza, *.dynamic.chello.pl
2013/03/06 16:56:52
Szmatką szmatką szmatkami
-
Gość: Drużnicza, *.dynamic.chello.pl
2013/03/06 16:58:30
No głupia moda
-
Gość: Drużnicza, *.dynamic.chello.pl
2013/03/06 17:02:04
Co by tu wyróżniło to miejsce
-
Gość: Drużnicza, *.dynamic.chello.pl
2013/03/06 17:09:11
Z PSYCHOLOGIĄ
-
Gość: a, *.dynamic.chello.pl
2013/03/06 17:12:40
JEBIE KURWA KURWO
-
Gość: a, *.dynamic.chello.pl
2013/03/06 17:13:47
WPIERDOL DZIWKO W PIZDU JEBANA
-
Gość: a, *.dynamic.chello.pl
2013/03/06 17:14:44
NAPIERDALA
-
Gość: a, *.dynamic.chello.pl
2013/03/06 17:17:44
DUPA PIERDOLISZ RÓŻNI fakt
-
Gość: era, *.dynamic.chello.pl
2013/03/06 17:29:10
Oj wróży różne żle
-
Gość: annsn, *.dynamic.chello.pl
2013/03/06 19:10:19
Z wygłupach w sukience
-
Gość: era, *.dynamic.chello.pl
2013/03/07 01:52:19
Download
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/07 03:30:40
No fax
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/07 03:34:48
No rurociągu
-
Gość: era, *.dynamic.chello.pl
2013/03/07 23:33:13
Na niebie różni sie dużo nieba niebo .Nieba Niebo
-
Gość: era, *.dynamic.chello.pl
2013/03/07 23:33:52
Do podróży
-
Gość: era, *.dynamic.chello.pl
2013/03/07 23:48:31
Za śmieci
-
Gość: era, *.dynamic.chello.pl
2013/03/07 23:50:04
Ze śmieciowej
-
Gość: era, *.dynamic.chello.pl
2013/03/07 23:51:34
Rury.Podróż
-
Gość: era, *.dynamic.chello.pl
2013/03/07 23:54:34
Bez różnych
-
Gość: era, *.dynamic.chello.pl
2013/03/07 23:55:09
Takie fakty
-
Gość: era, *.dynamic.chello.pl
2013/03/07 23:58:15
Podróż faktyczny
-
Gość: era, *.dynamic.chello.pl
2013/03/08 00:02:56
No wyróżnione
-
Gość: era, *.dynamic.chello.pl
2013/03/08 00:13:01
No duperele komendant Komendant niebezpieczne
-
Gość: era, *.dynamic.chello.pl
2013/03/08 00:16:10
Rekomendacje Chrzanów
-
Gość: era, *.dynamic.chello.pl
2013/03/08 00:23:57
reccommendet
-
Gość: era, *.dynamic.chello.pl
2013/03/08 00:24:51
reccommended reccomended
recomended
-
Gość: era, *.dynamic.chello.pl
2013/03/08 00:25:54
recommended
-
Gość: era, *.dynamic.chello.pl
2013/03/08 00:28:33
FAQ różnić
-
Gość: era, *.dynamic.chello.pl
2013/03/08 00:32:41
No odróżnia
-
Gość: era, *.dynamic.chello.pl
2013/03/08 00:36:43
Dla podróżnych slaums
-
Gość: era, *.dynamic.chello.pl
2013/03/08 00:46:38
To o fakcie
-
Gość: era, *.dynamic.chello.pl
2013/03/08 00:48:39
O niebo lepiej
-
Gość: era, *.dynamic.chello.pl
2013/03/08 01:37:38
Świnoujścia
-
Gość: era, *.dynamic.chello.pl
2013/03/08 01:58:04
Różne stadobaranow stadobaranów baranów Baranów
-
Gość: era, *.dynamic.chello.pl
2013/03/08 03:14:44
Dla podróżników
-
Gość: era, *.dynamic.chello.pl
2013/03/08 03:25:22
Download
-
Gość: era, *.dynamic.chello.pl
2013/03/08 03:51:45
Download
-
Gość: era, *.dynamic.chello.pl
2013/03/08 03:52:50
Factory
-
Gość: era, *.dynamic.chello.pl
2013/03/08 04:35:09
Do podróżowania różnią sie
-
Gość: era, *.dynamic.chello.pl
2013/03/08 04:40:11
PODRÓŻ
-
Gość: era, *.dynamic.chello.pl
2013/03/08 04:41:27
download
-
Gość: era, *.dynamic.chello.pl
2013/03/08 04:44:10
No różnią sie
-
Gość: era, *.dynamic.chello.pl
2013/03/08 04:57:58
pizax pizda
-
Gość: era, *.dynamic.chello.pl
2013/03/08 05:24:43
Fax fax
-
Gość: era, *.dynamic.chello.pl
2013/03/08 05:38:48
dupu down fakt
-
Gość: era, *.dynamic.chello.pl
2013/03/09 00:36:25
No sukcesu podróżników Podróżników
-
Gość: era, *.dynamic.chello.pl
2013/03/09 00:41:00
Fakt z nieba
-
Gość: era, *.dynamic.chello.pl
2013/03/09 00:44:07
Psycholodzy sukcesów
-
Gość: era, *.dynamic.chello.pl
2013/03/09 00:51:00
No sukces
-
Gość: era, *.dynamic.chello.pl
2013/03/09 00:54:18
no niebo
-
Gość: era, *.dynamic.chello.pl
2013/03/09 01:02:17
No komendant śmieci
-
Gość: era, *.dynamic.chello.pl
2013/03/09 01:08:01
No durny niebieski prostokąt
-
Gość: era, *.dynamic.chello.pl
2013/03/09 01:31:23
Fakty fakty sukcesywnie
-
Gość: era, *.dynamic.chello.pl
2013/03/09 01:36:15
Fakt fakt
-
Gość: era, *.dynamic.chello.pl
2013/03/09 01:46:48
FAQ
-
Gość: era, *.dynamic.chello.pl
2013/03/09 01:50:43
O podróże podróżowanie
-
Gość: era, *.dynamic.chello.pl
2013/03/09 01:51:33
Mo róznych
-
Gość: era, *.dynamic.chello.pl
2013/03/09 01:56:41
i wyróżnienia
-
Gość: era, *.dynamic.chello.pl
2013/03/09 02:04:29
Fax fax
-
Gość: era, *.dynamic.chello.pl
2013/03/09 02:14:04
Baranowicz sukcesów
-
Gość: era, *.dynamic.chello.pl
2013/03/09 02:24:02
RÓŻNICA
-
Gość: era, *.dynamic.chello.pl
2013/03/09 02:29:16
download
-
Gość: era, *.dynamic.chello.pl
2013/03/09 02:30:31
Sukienna
-
Gość: era, *.dynamic.chello.pl
2013/03/09 02:39:32
No fakt fakty
-
Gość: era, *.dynamic.chello.pl
2013/03/09 02:45:51
Czuby
-
Gość: era, *.dynamic.chello.pl
2013/03/09 02:49:24
No różne
-
Gość: era, *.dynamic.chello.pl
2013/03/09 02:49:38
Śmieci
-
Gość: era, *.dynamic.chello.pl
2013/03/09 02:52:11
Fakt zróżnicowania
-
Gość: era, *.dynamic.chello.pl
2013/03/09 02:54:11
No zróżnicowanego zróżnicowanie niebezpiecznego
-
Gość: era, *.dynamic.chello.pl
2013/03/09 02:55:51
M zróżnicowane wyróżnia
-
Gość: era, *.dynamic.chello.pl
2013/03/09 04:18:07
Komenda
-
Gość: era, *.dynamic.chello.pl
2013/03/09 21:26:16
No niebezpieczne
-
Gość: era, *.dynamic.chello.pl
2013/03/09 21:28:32
No faktycznie Faktycznie
-
Gość: era, *.dynamic.chello.pl
2013/03/09 21:31:35
Psycholodzy
-
Gość: era, *.dynamic.chello.pl
2013/03/09 21:32:46
Bez różnych
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/10 00:58:46
SUK suko suk suka suki suke
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/10 01:02:25
fax Fax FAQ
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/10 01:06:44
Fax fax FAQ
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/10 01:48:02
No durny dupe grzaj
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/10 02:11:44
Downtown Downhill
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/10 15:35:53
Baranowski deaj
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/10 15:50:58
Głupią no dupe dupsko
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/10 16:22:12
Mo niebezpieczne śmieci
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/10 16:25:16
Róż róż różnią
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/10 16:27:57
Bez faktu
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/10 23:06:01
Hallera różnych
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/10 23:13:50
No odróżnia wniebowzięcia Wniebowzięcia WNIEBOWZIĘCIA
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/10 23:20:20
FAQ podróży odróżnieniu
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/10 23:30:45
Fakt fakt Download
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/11 01:36:19
Z nieba niebie
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/11 01:40:02
Do śmieci
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/11 02:22:54
\FAQ z nieba niebo śmieci barany
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/11 02:42:01
Świnoujście podobne
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/11 02:55:49
xc fakt
-
Gość: era, *.dynamic.chello.pl
2013/03/11 03:12:10
No wyróżniających
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/11 03:23:51
Dla podróżników DOWNLOAD
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/11 03:29:04
KOMENDA
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/11 03:42:09
No sukcesu Fax fax
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/11 03:57:27
Świnoujście wyróżniające
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/11 16:35:47
Z nieba niebie wyróżniające
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/12 03:37:51
Faq FAQ
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/12 04:15:53
Fax Downtown Świnoujścia
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/12 04:22:18
Baraniaka
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/12 04:24:35
Bp śmieci
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/12 06:06:06
fakt
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/12 16:06:42
No fakt podróżowania podróżowanie podróżowaniu
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/12 16:12:17
Bez róznych
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/12 16:17:53
Świnoujście Świnoujściu Świną
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/12 16:23:24
No to sukces
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/12 16:26:11
Non pałuje
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/12 16:28:34
Głupi najgłupszy śmieci
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/12 16:31:54
No śmieciowej śmieciowa śmieciową
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/12 16:35:18
No śmieciach fax Śmieci śmieciowej
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/12 16:37:52
Na komendę
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/12 16:44:26
No śmieciowemu różne różna z nieba
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/12 17:22:36
Ta głupoty
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/12 23:32:56
Świnoujście
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/12 23:46:03
Z nieba niebie
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/12 23:46:41
Z nieba niebie Psycholodzy
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/12 23:58:20
FAQ Różowej
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/13 00:15:59
Sukcesywnie sukcesywnie
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/13 00:29:32
Na śmieci
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/13 01:18:46
Różnica NIEBIESKO NIEBIESKA
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/13 01:25:27
FAQ niebieskie niebieskiej
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/13 01:35:01
Baranówka baranówka Baranowk baranowk
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/13 01:37:27
FAQ Baranówka
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/13 01:49:54
Fax Baranówka BARANÓWKA baranówka
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/13 02:10:58
Niebuszewo Fax fax
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/13 02:30:25
Podróże
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/13 02:39:07
Fax fax faks Faks
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/13 02:39:40
Fax fax faks Faks z nieba
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/13 16:37:25
O niebo
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/13 16:37:43
O niebo
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/13 16:41:46
Ah drużyna
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/13 16:46:56
Psycholodzy
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/13 16:49:28
Sukces sukces śmieci
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/13 16:52:05
no różnica różnice Różnice Różnica z nieba niebie
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/13 17:47:39
FAQ fakt.Fakt faktycznie
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/13 17:51:11
S śmieci Śmieci faks \F Fax fax Faks
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/14 00:37:32
Fax faks fax
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/14 00:42:35
Dzielnie niebezpieczne niebezpiecznie niebezpiecznych Niebezpieczne Niebezpiecznie śmieciowe Śmieciowe Śmieciowego śmieciowego śmieci faktycznego faktycznie sukcesem
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/14 00:44:48
No niebawem
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/14 00:44:58
ser
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/14 01:22:33
FAQ
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/14 01:42:04
Podróż Podróże podróż podróże podróży Podróży
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/14 01:52:00
Opróżnij koszyk
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/14 02:14:29
fakt
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/14 02:25:35
No dowcipac
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/14 03:21:55
Download Downloads
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/14 03:33:35
No fax Fax
-
Gość: era, *.dynamic.chello.pl
2013/03/14 03:42:39
Różowe
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/14 13:38:01
No różnie różnią różnych.Komendy niebezpieczne niebezpiecznie niebezpieczną niebezpiecznych
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/14 13:38:16
No różnie różnią różnych.Komendy niebezpieczne niebezpiecznie niebezpieczną niebezpiecznych kurwa
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/14 13:41:10
KOMENDA rury
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/14 13:47:07
No śmieci różnych śmieciach Śmieci
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/14 13:51:30
Psycholodzy różnych śmieci
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/14 13:51:41
z nieba
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/14 16:06:41
FAQ z różnych
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/14 16:14:45
Tp podróżować
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/14 16:19:16
Świnoujście
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/14 16:29:18
Na niebiesko
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/14 16:48:32
Komendy
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/14 16:55:29
FAQ różnych
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/14 16:57:34
Różanka
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/14 16:59:54
Świnoujsciu zróżnicowanym zróżnicowany
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/14 17:03:36
świństwo różnych
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/14 17:05:53
No fakturowej
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/14 23:38:53
fakt
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/14 23:54:53
Hallera
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/15 02:47:13
Komendy komendy
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/15 02:55:07
drużyny komendy róży mendy
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/15 03:26:00
fakt
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/15 03:26:13
dupa
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/15 18:32:31
Z nieba
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/15 18:35:28
Z nieba niebo
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/15 18:45:43
fax
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/15 23:53:13
Niebawem tak
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/16 00:05:38
Fax fax
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/16 00:07:24
W podróży
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/16 00:10:24
Psycholodzy psychologa.Manufaktury manufaktury
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/16 00:13:39
No śmieci
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/16 00:15:09
Komenda sukces.Sukces
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/16 00:15:19
Kurwa
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/16 00:17:48
Komendant CHRZANÓW FAX Fax fax
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/16 00:23:11
No z lamusa bloki
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/16 00:33:41
Strużyński
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/16 00:45:45
No reccommended recomended reccomended recommended
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/16 01:47:43
Fakt fakt
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/16 01:51:34
Świnoujście Świnoujściu sukcesem
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/16 01:58:53
Fakty
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/16 02:11:59
KURWA KUUURWA kurwa Kurwa UJEBAĆ WPIERDOL PIERDOLE
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/16 02:14:12
PIEPRZYSZ SPIERDALAJ CHUJ chuju Chuju
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/16 02:36:26
RÓŻNICE
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/16 02:37:52
Z psychologii
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/16 03:20:51
download Download
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/16 03:28:43
Download
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/16 03:35:16
Faktor
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/16 03:44:58
FRA FAQ
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/16 05:37:34
Fax fax Psychologia
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/16 05:44:50
PSYCHOLOGIA
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/16 05:46:27
Psychologiczne
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/16 07:31:44
J Komenda
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/16 09:08:47
Psychologia Psychologii
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/16 09:09:00
Fax fax
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/16 09:18:36
PSYCHOLOGII Psychologii
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/16 09:27:54
Krowoderska fax
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/16 11:09:33
No psychologicznych
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/16 11:16:59
Psychologii
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/16 11:22:00
Wyróżnienie wyróżnienie
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/16 11:23:05
No wyróżnienia
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/16 11:24:06
Psychologia
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/16 11:32:55
FAQ
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/16 11:33:08
FAQ
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/16 11:33:31
Komendą
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/16 11:37:35
Wyróżnienia
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/16 11:38:05
Komendant
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/16 11:43:33
psycholog psychologa sukcesy
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/16 11:49:36
Hallera
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/16 11:53:55
Fax fax satysfakcją
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/16 12:04:21
PSYCHOLOGIA
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/16 12:09:07
Psychologiczny
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/16 12:18:51
No odróżniało
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/16 12:37:29
Rekomendacje
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/16 12:40:29
Rekomenduj
-
Gość: FAQ, *.dynamic.chello.pl
2013/03/16 12:45:50
fax
-
Gość: Henlo, *.internetdsl.tpnet.pl
2013/03/17 18:38:21
Kurwa jakie teksty
-
Gość: Henlo, *.internetdsl.tpnet.pl
2013/03/17 18:40:42
No zróżnicowana menageria fax taki Fax nastepny
-
Gość: Henlo, *.internetdsl.tpnet.pl
2013/03/17 18:41:29
Czubińskiego
-
Gość: Henlo, *.internetdsl.tpnet.pl
2013/03/17 18:46:07
ŚMIECI warte
-
Gość: Henlo, *.internetdsl.tpnet.pl
2013/03/17 18:48:50
No różnych
-
Gość: Kurwa, *.internetdsl.tpnet.pl
2013/03/18 18:52:00
No sukcesu
-
Gość: Kurwa, *.internetdsl.tpnet.pl
2013/03/18 18:54:03
Róża
-
Gość: Kurwa, *.internetdsl.tpnet.pl
2013/03/18 18:58:29
Z nieba satysfakcją niebo
-
Gość: Kurwa, *.internetdsl.tpnet.pl
2013/03/18 19:08:14
Widok nieba zróżnicowana faktycznie upałów
-
Gość: aew, *.static.chello.pl
2013/03/19 14:33:25
Z nieba fax niebo
-
Gość: aew, *.static.chello.pl
2013/03/19 14:40:14
Ku niebu wniebogłosy róznego
-
Gość: aew, *.static.chello.pl
2013/03/19 14:48:47
FAKTY Róży
-
Gość: aew, *.static.chello.pl
2013/03/19 14:54:24
No drużyny sukcesu
-
Gość: aew, *.static.chello.pl
2013/03/19 15:03:43
no zróżnicowana zróznicowanej
-
Gość: aew, *.static.chello.pl
2013/03/19 15:10:46
FAQ fax
-
Gość: aq, *.static.chello.pl
2013/03/20 16:48:29
Fax fax
-
Gość: aq, *.static.chello.pl
2013/03/20 17:05:20
Podróżni podróżni sukcesem.Sukcesem
-
Gość: aq, *.static.chello.pl
2013/03/20 17:06:29
Śmieciarka
-
Gość: aq, *.static.chello.pl
2013/03/20 17:07:39
Psycholodzy zajebista
-
Gość: aq, *.static.chello.pl
2013/03/20 17:08:32
No fax zajebista
-
Gość: aq, *.static.chello.pl
2013/03/20 17:08:59
O psychologii
-
Gość: aq, *.static.chello.pl
2013/03/20 17:12:56
FAQ
-
Gość: aq, *.static.chello.pl
2013/03/20 17:18:14
To sukces
-
Gość: aq, *.static.chello.pl
2013/03/20 17:27:34
Psychologi Psychologii Psychologia zróżnicowaną
-
Gość: aq, *.static.chello.pl
2013/03/20 17:29:40
PSYCHOLOGII Chrzanowskiego PSYCHOLOGI
-
Gość: aq, *.static.chello.pl
2013/03/20 17:31:19
faks
-
Gość: aq, *.static.chello.pl
2013/03/20 17:34:18
Psychologia
-
Gość: aq, *.static.chello.pl
2013/03/20 17:36:48
ŚWIŃ Świń świń
-
Gość: aq, *.static.chello.pl
2013/03/20 17:37:24
Z nieba niebo
-
Gość: aq, *.static.chello.pl
2013/03/20 17:41:30
Niebo nieve
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5