*** 
Photorama's *** | Toplist

blogi

Photo Blogs - BlogCatalog Blog Directory

Stronę monitoruje stat24

Licznik liczy od 17.07.2007 r.

użytkownicy, wizyty, odsłony


Blog > Komentarze do wpisu

Dworzec Wschodni

Warszawa Wschodnia

Warszawa Wschodnia - bar

Warszawa Wschodnia - przejście na perony

Dworzec Wschodni w Warszawie piękny jest i już. Piękny jest, albowiem orzekły tak różnorakie autorytety.

Jest zatem Dworzec Wschodni wartościowym dziełem architektury, przypominając swoim kształtem fantastyczną bryłę Wiejskiego Domu Handlowego w Ryjewie (zdjęciem niestety nie dysponuję, więc musicie mi uwierzyć na słowo), a zarazem stanowiąc wzór do naśladowania dla licznych blaszanych kiosków i budek z hot dogami, które rozsiały się po całym mieście, stając się dworcami w miniaturze. Tysiące podróżnych i warszawiaków doceniają urodę budynku, wyrabiając w sobie nieustanne przekonanie, że drugiego takiego dworca nie ma nikt.

Oprócz bryły budynku lubię także samo wnętrze dworca, ową tajemniczą mieszankę wszelakich smaków i zapachów oraz kalejdoskop różnych ludzkich typów i zachowań. Ten niesamowity czar Orientu i kulturowy melanż sprawia, iż Dworzec Wschodni wciąga, nęci i fascynuje. Bywa nawet tak, że część podróżnych rezygnuje z zaplanowanej podróży, aby dłużej pobyć na dworcu, delektować się nim i oddychać tu pełną piersią w niezobowiązującej "offowej" atmosferze.

Czemu zatem niektórzy uparcie powtarzają, że Dworzec Wschodni to syf i nic więcej? Ja tych ludzi kompletnie nie rozumiem...

poniedziałek, 20 kwietnia 2009, warszawa78

Polecane wpisy

  • Prawie jak Grecja :)

    Niejeden z nas marzył z pewnością o wycieczce do słonecznej Hellady. Cóż jednak począć, gdy mamy pustki na koncie lub nie mamy czasu na taką eskapadę? To na szc

  • Powrót do przeszłości - 5 lat temu na Łazienkowskiej

    Dzisiaj postanowiłem nieco cofnąć się w czasie,prawie 5 lat. Czemu właściwie to robię? Z dwóch powodów. Po pierwsze chcę powspominać dawne klimaty, które kiedyś

  • Dałem plamę

    To nie tak miało być, ale tak wyszło. Dałem plamę. Uczciwą świetlistą plamę. To jest jedna z tych sytuacji, gdy chce się zrobić fajne zdjęcie i nie wychodzi. To

Komentarze
hrabia_piotr
2009/04/20 08:55:28
"Piękny jest, albowiem orzekły tak różnorakie autorytety."

Jeśli użyciem słowa "autorytety" chcesz spowodować, by ludzie mieli odwrotne zdanie, to znaczy, że... za dużo się naoglądałeś tzw. polskiej polityki

A może zwykli ludzie, jak ja, Ty, Nasi czytelnicy, uważają, że warto zachować obecny budynek dworca:
- bo umieją dostrzec coś poza powierzchowną warstwą brudu? (przypominam, że brud można zmyć, a jak przywarł, to zdrapać)
- bo widzieli już parę dworców na świecie i wiedzą, że o jakości obsługi podróżnych na dworcu nie decyduje to, czy jest on zbudowany sto lat temu w stylu np. eklektycznym, czy 30 lat

temu w stylu modernistycznym, ale to, czy jest zadbany i funkcjonalny?
- bo nie chcą, żeby jedyną pozostałością po PRL-u były w Polsce koszmarne blokowiska?
- bo widzieli parę nowych dworców w Polsce i nie chcą takiego koszmarku w Warszawie?
- bo uważają, że nowy dworzec nie będzie bardziej funkcjonalny od obecnego...
- ...a po paru latach użytkowania na dzisiejszą modłę będzie równie zaniedbany / brudny / obskurny?
- bo są przeciwni topieniu wieluset milionów złotych w taką "inwestycję"?
- bo zwyczajnie zauważyli już, że bardziej opłaca się zadbać o to, co się już ma?
-
meteor2017
2009/04/20 09:13:27
Syf? Jak najbardziej, ale dlatego że jest teraz tak wspaniale zadbany... zrobić ze Wschodnim i Centralnym to co z Powiślem, a zobaczysz że będą piękne :-)

To jest w ogóle problem wielu dworców w Polsce, że nie są brzydkie, a zaniedbane... umyć, pomalować, oczyścić z bud, stoisk, zagospodarować przestrzeń w sposób estetyczny i przyjazny pasażerom (knajpki, sklepy tworzące estetyczne pasaże, galeryjki, poczekalnie wygodne, ciepłe, bez smrodu bezdomnych).
-
2009/04/20 09:13:49
Równie pięknie, czysto i powabnie jest na Dworcu Centralnym.
Też duzo ludzi uważa, ze tam syf, brud i malaria, a przecież żadna pandemia tam jeszcze nie wybuchła;))))) (Oprócz pandemii złodziejstwa i żebractwa).
-
Gość: tejon, *.aster.pl
2009/04/20 09:17:30
Nieźle wsadziłeś kij w mrowisko;-)
-
warszawa78
2009/04/20 09:22:54
W środowisku warszawskich blogerów pisanie o Dworcu Wschodnim inaczej niż entuzjastycznie zawsze będzie wsadzaniem kija w mrowisko, albowiem w blogowym środowisku zapanowała moda na ten dworzec i moda na doszukiwanie się jego zalet. Nie podejmę się analizy przyczyn tego stanu rzeczy, bo się na tym nie znam, aczkolwiek podejrzewam snobizm.
-
hrabia_piotr
2009/04/20 09:36:37
Moim zdaniem to nie moda, lecz po prostu coraz więcej osób dochodzi do podobnych wniosków, jak te, które przedstawiłem w pierwszym moim komentarzu.

Nie rób z siebie też męczennika walki ze snobizmem. Najłatwiej ludziom o innym zdaniu przykleić łatkę snobów i "że się na mnie uwzięli?. Lepiej na moje argumenty odpowiedz swoimi - jeśli je masz.

Mnie architektura lat 60-tych i 70-tych podobała się dużo wcześniej, zanim założyłem blog, wcześniej, niż Ty założyłes swojego, wcześniej nawet, niż "poznaliśmy się" internetowo na pewnym forum o Warszawie, wcześniej nawet, niż w ogóle miałem internet. Nie do uwierzenia, co? A to prawda.
-
warszawa78
2009/04/20 09:38:57
Nie muszę z siebie robić męczennika, gdyż jak wynika z moich obserwacji opinie środowiska blogerów są na tle opinii ogółu mieszkańców miasta raczej wyjątkiem niż regułą.

No tak, wiem, wiem, ludzie wolą czytać "Fakt" niż "Tygodnik Powszechny"... No ale z drugiej storny to tysiące zwykłych ludzi korzysta z dworca na codzień.
-
Gość: jegofoto.bloog.pl, *.173.11.173.tesatnet.pl
2009/04/20 09:40:55
Nie chcę tu pisać o czystości itd, ale atmosfera w takich miejscach jest na pewno ciekawa. Np do focenia.
-
warszawa78
2009/04/20 09:41:57
O tak, tam można stać i focić godzinami - chociaz podobno ochrona reaguje alergicznie :)
-
2009/04/20 09:47:06
Czy to ten dworzec co go przemalowali na zielono i zolto?
-
meteor2017
2009/04/20 09:47:21
Kaziu, tu trzeba rozróżnić dwie rzeczy:
- stan obecny - czyli faktycznie syf, to właśnie widzą mieszkańcy miasta i z tym blogerzy też się zgodza zapewne... ja się zgadzam
- jak dworzec by wyglądał po umyciu, pomalowaniu i sensownym zagospodarowaniu przestrzeni - to właśnie to widzą blogerzy, że nie trzeba budować nic nowego, wystarczy usunąć syf z dworca
-
hrabia_piotr
2009/04/20 09:49:02
Opinia ogółu jest taka, że "coś powinno się z tym syfem zrobić" bez sprecyzowania, co. Można oczywiście wy.ebać obecny dworzec w powietrze i zbudować nowy za np. 500 mln zł, można też zadbać o ten za np. 50 mln zł. Ale wiem, ludzie powyżej pewnej liczby zer nie rozróżniają rzędu wielkości.

Co do twoich porównań z czasopismami - nie odniosę się do tego, bo już parę razy okazało się, że Twoje porównania nie sa najlepsze, jeśli idzie o szczegóły.

Przypominam też, że znów nie odniosłeś się do moich argumentów za pozostawieniem obecnego budynku dworca - może brak Ci twoich argumentów za zburzeniem?

I naprawdę - nie zarzucaj mi snobizmu. Co jak co, wiele rzeczy można mi zarzucić, ale nie snobizm.
-
warszawa78
2009/04/20 09:52:40
Najwyraźniej ktoś nie może sobie wyobrazić, że umycie dworca nie poprawi bryły budynku i że ta bryła niekoniecznie musi się, nawet po najgruntowniejszym umyciu, podobać...

Kaza: Nie, tego dworca nie pomalowali.
-
hanula1950
2009/04/20 10:00:04
Nie lubię żadnego z naszych dworcow - ani PKP, ani PKS. Rzeczywiście, wszędzie na nich jest syf totalny.
-
hrabia_piotr
2009/04/20 10:01:08
"Najwyraźniej ktoś nie może sobie wyobrazić"

Proszę Cię, nie pisz tak bezosobowo, jakbym nie istniał - nie olewaj rozmówcy po raz kolejny.

"że umycie dworca nie poprawi bryły budynku i że ta bryła niekoniecznie musi się, nawet po najgruntowniejszym umyciu, podobać..."

Parafrazując Twoją własną wcześniejszą wypowiedź: A właściwie CZEMU się wypowiadasz na tematy architektonicze, skoro nie jesteś architektem???

"Nie, tego dworca nie pomalowali."

Otóż właśnie ten pomalowali - część od strony ul. Lubelskiej.

W ogóle robisz z dworca wschodniego jakąś kolejną Niceę, za którą chcesz ginąć - JAK SIĘ O TEN BUDYNEK ZADBA NA STAŁE TO I CODZIENNI UŻYTKOWNICY GO POLUBIĄ!

Dla większości ludzi ludzi obojętne jest w jakim stylu architektnicznym jest dworzec - ważne żeby było CZYSTO, WYGODNIE I BEZPIECZNIE - a ty chcesz im wcisnąć swoje pomysły za 500 mln zł zamiast 50 mln zł!

Dużo gorszym syfem, pozostałością po PRL-u, rozwijaną w III RP-ie są KOSZMARNE BLOKOWISKA
-
meteor2017
2009/04/20 10:03:26
Pomalowali :-) Ale halę podmiejską, z drugiej strony peronów:

tomi.blox.pl/2008/08/Dworzec-Wschodni.html
mojepstrykanie.blox.pl/2009/04/Wschodni.html
-
hrabia_piotr
2009/04/20 10:03:49
KOSZMARNE BLOKOWISKA, np. takie: tnij.org/c9dl
-
warszawa78
2009/04/20 10:04:23
Parafrazując Twoją własną wcześniejszą wypowiedź: A właściwie CZEMU się wypowiadasz na tematy architektonicze, skoro nie jesteś architektem???

Ponieważ jestem użytkownikiem dworca. Tak samo wypowiadam się np. czy smakuje mi podana w restauracji potrawa, chociaż nie jestem kucharzem - ale korzystam z usług restauracji i płacę za nie, to chyba mogę się wypowiedzieć, prawda? Za uslugi kolejarzy też płacę, nie jeżdżę na gapę.

Dla większości ludzi ludzi obojętne jest w jakim stylu architektnicznym jest dworzec - ważne żeby było CZYSTO, WYGODNIE I BEZPIECZNIE - a ty chcesz im wcisnąć swoje pomysły za 500 mln zł zamiast 50 mln zł!

No to tak jak z blokami - ważne jest dla ogółu, żeby blok byl czysty i ocieplony. W tym konteście bloki nie powinny Ci przeszkadzać, bo można je umyć i ocieplić (co się w przypadku wielu pbloków dzieje) i będą OK, no nie?
-
warszawa78
2009/04/20 10:05:27
A, o tę halę się rozchodzi - myślałem, że ktoś gdzieś sam budynek jakiegoś dwroca w ten sposób pomalowal.
-
hrabia_piotr
2009/04/20 10:11:10
A właściwie czemu czepiasz się tego jednego dworca, a nie tych setek hektarów blokowisk?

Ludzie chcą bloku czystego i ocieplonego (wciąż w wielu przypadkach tak nie jest), a poza tym:
- dużego mieszkania
- miejsca do zaparkowania
- miejsca do zabawy dla dzieci
- dobrego do jazdu
- dużego wyboru sklepów
- aby nie zagladać sąsiadom w okna - a te rzeczy w wielu osiedlach nie są spełnione i nie będą bez wyburzeń.

Tak więc sądze, że blokowiska dużo bardziej nie spełniają oczekiwań użytkonwników I CO WAŻNIEJSZE dużo trudniej byłoby je dostosować do tych oczekiwań, niż ten znienawidzony przez Ciebie Dworzec Wschodni.

Wciąż nie ustosunkowałeś się do moich argumentów przemawiających za zadbaniem o to, co mamy.
-
sad.a.5
2009/04/20 10:16:05
Na tym dworcu jest straszny syf, jakis handel, dziwne budy w srodku, a sam dworzec nie odstaje od pozostalych warszawskich dworcow, nie jest ani lepszy, ani gorszy, ani go nie podziwiam, ani mi nie przeszkadza, za to syf dworcowy bardzo mnie razi.
-
warszawa78
2009/04/20 10:18:18
Ludzie chcą bloku czystego i ocieplonego (wciąż w wielu przypadkach tak nie jest), a poza tym:
- dużego mieszkania
- miejsca do zaparkowania
- miejsca do zabawy dla dzieci
- dobrego do jazdu
- dużego wyboru sklepów
- aby nie zagladać sąsiadom w okna - a te rzeczy w wielu osiedlach nie są spełnione i nie będą bez wyburzeń.


Żeby mieć duże mieszkanie, trzeba za nie zapłacić, inaczej się nie da. Są miejsca w Warszawie, gdzie spełnione są wszystkie warunki wypisane przez Ciebie, tylko to kosztuje niestety.

Wciąż nie ustosunkowałeś się do moich argumentów przemawiających za zadbaniem o to, co mamy.

Przecież to było już wałkowane w poprzednich dyskusjach na ten temat,
-
warszawa78
2009/04/20 10:21:29
Sad.a.5: Bo te nasze dworce to ogólnie kwintesencja co najwyżej przeciętności i nic więcej :(
-
hrabia_piotr
2009/04/20 10:23:19
Ale nie zmieniaj tematu, ja nie piszę o współczensych "apartamentowcach", ale o blokach z lat PRL-u. I te własnie bloki spełniają dużo gorzej, niż Dworzec Wschodni, zadania stawiane im przez użytkowników. I dużo ciężej byłoby te bloki przystosować.

Mimo "wałkowania" nie zauważyłem, żebys jasno się wypowiedział na temat moich argumentów - więc napisz to jeszcze raz, albo wklej stosowne linki.
-
warszawa78
2009/04/20 10:29:15
Bloki z PRL-u bardzo często spełniają taże w/w warunki z wyjatkiem dużego mieszkania. Choć to nie do końca tak, czasem trafia się jakieś 60 metrów kw., co już nie jest tak mało. Często w nowych blokach są dużo mneijsze lokale.

Co do reszty - chłopie, co ja mam Ci znowu napisac? Pisalem wiele razy, że bryla dwroca zasluguje na rozbiórkę z powodu swego paskudztwa i tego się trzymam. Nie rozpiszę Ci tego paskudztwa na 16 zdań, bo paskudztwa nie da się rozpisać za pomocą matematycznych, fizycznych czy chemicznych wzorów, poczucie estetyki nie jest nauką ścisłą.
-
hrabia_piotr
2009/04/20 10:41:09
Co masz mi napisać - odpowiedzieć na moje argumenty, a nie powtarzać wytarte formułki. Jak napiszesz coś z sensem, to może to byc nawet w jednym zdaniu. Nie potrzebuję szesnastu.

Wiesz, gdzie jest brak Twojej logiki?
Najpierw piszesz, że TEN dworzec Ci się nie podoba (bo się na tym znasz jako użytkownik), krzyczysz ZBURZYĆ (a za czyje pieniądze?), a jak Cię pytam, co w takim razie CHCESZ W ZAMIAN, to piszesz, że nie wiesz, bo się na tym nie znasz.

Więc:
- albo NIE ZNASZ SIĘ NA TYM od początku do końca i wtedy jedyne, do czego możesz się przyczepić, to brud - ale wtedy musiałbyś przyznać, że wystarczy umycie
- albo ZNASZ SIĘ NA TYM od początku do końca i skoro obecny styl/projekt/wygląd dworca Ci nie pasuje, to wiesz, co Ci się w nim nie podoba, co byś zmienił, jaki chciałbyś dworzec w przyszłości (poza oczywiście tym, że czysty, bo to jest oczywiste) - ale wtedy musiałbyś to napisać, a przecież już napisałes, że NIE WIESZ, BO SIĘ NA TYM NIE ZNASZ

Bo tak, to na razie wygląda mi na to, że gardłujesz, byle gardłować. A jak zburzą ten dworzec, zbudują nowy i tamten też Ci się nie spodoba, to co? Będziesz krzyczał, żeby go zburzyli BO PRZECIEZ TOBIE SIĘ NIE PODOBA i budowali coś nowego i tak w kółko?

Gdzie tu sens, gdzie logika?
-
2009/04/20 10:41:33
Pomalowali... no zobacz tutaj u Lavinki
warszavka.bloog.pl/id,3738613,title,-Kaktusy-i-dworzec-Wschodni-,index.html
i kaktusy zasadzili
-
warszawa78
2009/04/20 10:46:31
Wiesz, gdzie jest brak Twojej logiki?
Najpierw piszesz, że TEN dworzec Ci się nie podoba (bo się na tym znasz jako użytkownik), krzyczysz ZBURZYĆ (a za czyje pieniądze?), a jak Cię pytam, co w takim razie CHCESZ W ZAMIAN, to piszesz, że nie wiesz, bo się na tym nie znasz


Jak widzę jakieś zepsute urządzenie, to tez nie mówię, w jaki sposob należy to naprawić, bo się na tym nie znam. Ale nie zmienia faktu, że mam świadomość, iż jest zepsute. Tak smao mam świadomość, że Dworzec Wschodni ma zepsutą estetykę.

Za czyje pieniądze? Za pieniądze inwestora, który postawi nowy dwirzec, czerpiąc potem korzyści z wynajmu powierachni handlowo-uslugowych.
-
stolicaiokolica
2009/04/20 10:46:57
To chyba dwie niezależne sprawy: bryła dworca jako taka, która może się podobać lub nie, ale syfem samym w sobie nie jest, i to, co się z dworcem robi, a raczej nie-robi, czyli koszmarny syf codziennego brudu. Ale w tym winy samego Wschodniego nie na - a raczej braku kultury, infrastruktury i 'właściciela', czyli PKP
-
hrabia_piotr
2009/04/20 10:58:08
Kazu, znów te Twoje kiepskie porównania, jakbyś nie umiał po prostu o dworcu, tylko ciągle o zepsutych pralkach, przesolonej zupie i dzieciach bez rąk.

Skoro WIĘKSZOŚĆ ludzi będzie zadowolona z dworca po wpakowaniu weń jedynie ok. 50 mln zł na gruntowne wyczyszczenie, modernizację itp itd., a TY JEDEN byłbyś zadowolony dopiero po zburzeniu i zbudowaniu nowego za jakieś 500 mln zł, który zresztą za parę lat będzie wyglądał, jak ten obecny (jak chcesz to zobaczyć, to przejdź się na Dworzec Wileński), to ja juz sam nie wiem, o co Ci chodzi...

Może po prostu lubisz marnować nie swoje pieniądze?
-
Gość: jeszcze w poznaniu, *.adsl.inetia.pl
2009/04/20 11:07:24
Eh ten Dworzec Wschodni...Ja akurat bardzo lubię architekturę polską tak między 1945 a 1968 (gorzej z ustrojem, który wówczas panował ;) )więc bym nie wyburzała. Kurcze, żeby tak była kasa, można by połozyć fajne panele przemysłowe albo jakieś porządne lastryko na podłogę, wymienić okna, postawić ławki, jakie się widuje w centrach handlowych w hali gównej plus metalowe donice z jakąś bujną rosliną, jakieś ładne kolorowe kafelki w przejściu podziemnym, ba nawet można teraz na ścianach układać całe fotografie, np. tu można by rzucić foty Wawy z lat 60. albo Warszawy przedwojennej (bardzo fajnie to wygląda w... toalecie na Dworcu Łódź Fabryczna, tylko, że tam mają Nowy Jork, o ile pamiętam), zrobić porządne kasy, dworzec ładnie oświetlić z zewnątrz. Niech sobie będą nawet i te kebaby, tylko niech mają wydzielone miejsce, powinna też być jakaś miła niedroga kawiarnia... Perony też można ładnie zrobić, patrze Poznań Wschód. Tylko, że nikomu z włodaży się nie chce pomyśleć, niezależnie od opcji politycznej. A Centralny, który wg mnie jest niesamoity i wspaniały do fotografowania, można by było zrobić taki trochę high tech ala Haupt Bahnhof w Berlinie. Oczywiście tylko ''ala'' Eh się rozmarzyłam... :)
-
warszawa78
2009/04/20 11:09:21
Piotrze, podziwiam Twoje przekonanie, że ludziom dworzec się podoba (lub ewnetualnie sią obojętni), tylko umyć go wystarczy. Zaiste gratuluję żarliwości.

Wileński jest właśnie OK (mam na myśli cały kompleks dworcowo-handlowy) i jedynie częstszego mycia wymaga.
-
warszawa78
2009/04/20 11:10:32
Jeszcze w Poznaniu: Centralny już prędzej, on ma pewien potencjał (nie jestem jego fanem, ale moge go tolerować) i można byloby tam coś sensownego wykombinować.
-
2009/04/20 11:20:02
Z tego co wiem to maja cos z tym dworcem i terenem przy dworcu zrobic. Sa plany zeby Lubelska i Skaryszewska odnowic i w jakis sposob zintegrowac z nowym stadionem.
-
Gość: jeszcze w poznaniu, *.adsl.inetia.pl
2009/04/20 11:25:07
Ja jestem wieeelka fanką Centralnego - jest bardzo ''filmowy'' - ale jeśli chodzi o względy praktyczne, czytaj plątaninę przejść podziemnych i złego oznakowania, to jakiś koszmar, szczególnie, jeśli się wczesniej nie było w Warszawie. Ale uwielbiam ten dworzec - będzie mi się do końca życia kojarzył z Berlin- Warszawa Express :) I w ogóle już się nie mogę doczekać, kiedy jutro na nim wysiądę, bo jutro jadę do Warszawy, którą kocham od dziecka (mój dom choc podlubelski był zdecydowanie prowarszawski :) , a dzięki Twoim notkom, miłość ta wręcz kwitnie już od kilku dobrych miesięcy. :)
-
hrabia_piotr
2009/04/20 11:35:14
Zdziwiłbyś się, jak wielu ludziom przeszkadza syf i nic ponad to. Zreszta wystarczy posłuchac opinii o wyremontowanych i wyczyszczonych dworcach Ochota i Powiśle.

Wileński OK? Zupełnie niefunkcjonalny (z przystanków do kolei trzeba iść ponad 200 metrów, pokonać sporo schodów mimo, że wszystko jest de facto na tym samym poziomie), ponury (inwestor zadbał tylko o spełnienie norm, co go obchodzi estetyka), mimo, że nowy to już brudny -
NO, ALE JEŚLI WEDŁUG CIEBIE TO JEST PRZYKŁAD DO NAŚLADOWANIA, to rozumiem Twoje gardłowanie w sprawie Wschodniego.
-
warszawa78
2009/04/20 11:40:04
Zdziwiłbyś się, jak wielu ludziom przeszkadza syf i nic ponad to. Zreszta wystarczy posłuchac opinii o wyremontowanych i wyczyszczonych dworcach Ochota i Powiśle.

Znam takich, którym nie podoba się ich architektura, mimo wyremontowania.

Wileński OK? Zupełnie niefunkcjonalny (z przystanków do kolei trzeba iść ponad 200 metrów, pokonać sporo schodów mimo, że wszystko jest de facto na tym samym poziomie), ponury (inwestor zadbał tylko o spełnienie norm, co go obchodzi estetyka), mimo, że nowy to już brudny -
NO, ALE JEŚLI WEDŁUG CIEBIE TO JEST PRZYKŁAD DO NAŚLADOWANIA, to rozumiem Twoje gardłowanie w sprawie Wschodniego.


Wydaje mi się, że troszeczkę przesadzasz z tym nadużywaniem slowa "gardlowanie", staraj się bardziejumiejętnie dobierać słowa.

Nie twierdzę, że Wileński jest przykładme do naśladowania. Jest po prostu przeciętny,m podczas gdy Wschodni jest pod względem estetyki substandardowy.
-
meteor2017
2009/04/20 11:40:57
@jeszcze w poznaniu - "dworzec ładnie oświetlić z zewnątrz" - lepiej zrobić to co z Powiślem - oświetlić od wewnątrz a nie od zewnątrz, a efekt będzie super :-D
tomi.blox.pl/2008/12/Pocztowka-z-poczekalni-Warszawa-Powisle.html
-
meteor2017
2009/04/20 11:45:19
"Znam takich, którym nie podoba się ich architektura, mimo wyremontowania. "

Ach, no to o czym mówić... jeżeli te dworce mogą się nie podobać (a większość moich znajomych jest teraz nimi zachwycona, no może tylko proponują bardziej wyeksponować Ochotę, bo budy zasłaniają), to ze Wschodnim będzie to samo. To nie kwestia, że bryła jest brzydka, tylko że ktoś nie lubi modernizmu i tyle ;-)
-
hrabia_piotr
2009/04/20 11:50:41
Ale czy warto ładować ~10x więcej pieniędzy w dworce tylko po to, żeby zaspokoić gusta estetyczne (bliżej niesprecyzowane zresztą) garstki osób? CZY TEGO NIE NAZWIESZ SNOBIZMEM?

I pozwól, że jednak będę dobierał słowa do swych wypowiedzi wedle własnego uznania.
-
Gość: jeszcze w poznaniu, *.adsl.inetia.pl
2009/04/20 11:52:20
do meteor 2017: Najlepiej od zewnątrz i w środku :) Muszę się wybrać na ten dworzec Powiśle, jak jutro będę w Warszawie :) Jak ja lubię dworce kolejowe...mniam mniam :)
-
lavinka
2009/04/20 12:28:46
Umyć, wywalić sklepiki doklejone...-krócej: doprowadzić go do stanu gdy oddawano go do użytku- będzie prześliczny. W takim stanie jak jest teraz i mnie się nie podoba. Bo nikt go nie myje i o niego nie dba. Kaziu, gdyby Twoje ukochane biurowce były zastawione plastikowymi budami z kebabem i sprzątane raz na 10lat to też byś ich nie znosił.
-
warszawa78
2009/04/20 12:28:55
Ale czy warto ładować ~10x więcej pieniędzy w dworce tylko po to, żeby zaspokoić gusta estetyczne (bliżej niesprecyzowane zresztą) garstki osób? CZY TEGO NIE NAZWIESZ SNOBIZMEM?

To nie musi być ładowanie pieniędzy tylko inwestycja, bo dwrozec dzięki handlowi i uslugom może na siebie zarabiać.

I pozwól, że jednak będę dobierał słowa do swych wypowiedzi wedle własnego uznania.

Masz rację, kultury wymusić się nie da, można tylko prosić, ale to nie zawsze jest skuteczne.
-
warszawa78
2009/04/20 12:29:27
Umyć, wywalić sklepiki doklejone...-krócej: doprowadzić go do stanu gdy oddawano go do użytku- będzie prześliczny. W takim stanie jak jest teraz i mnie się nie podoba. Bo nikt go nie myje i o niego nie dba. Kaziu, gdyby Twoje ukochane biurowce były zastawione plastikowymi budami z kebabem i sprzątane raz na 10lat to też byś ich nie znosił.

Wtedy nie znosiłbym bud, a nie samych biurowców.
-
lavinka
2009/04/20 12:52:14
A ja myślę,że niekoniecznie.... podoba Ci się galeria LIM(pod Mariottem) w podziemiach? Też syf, mimo że czystszy ;)
-
warszawa78
2009/04/20 12:58:08
Galeria LIM? Ani mi się podoba ani nie podoba, ma do niej stosunek totalnie neutralny.
-
2009/04/20 13:06:12
ja w ogóle nie lubię dworców;)
-
warszawa78
2009/04/20 13:09:14
To pewnie i pociągów nie lubisz :)
-
2009/04/20 13:42:37
Właściwie to każdy dworzec jest brudny :) nie tylko w Polsce. Od ilości przeznaczonych srodków na utrzymanie porządku zależy poziom czystości tych dworców. Mnie nei przeszkadzają brudne dworce, tylko czychający złodzieje na chwilę nieuwagi pasażera na tych dworcach. Policja nic z tym nie robi. Człowiek czyta rozkład jazdy, a ze stojącej obok torby, tylko rączka się zostaje :)
-
warszawa78
2009/04/20 13:47:42
Policja coś tam robi, ale mamy też niestety chore prawo - kradzież do 250 zł jest traktowana jako wykroczenie a nie przestępstwo. A więc jak ktoś ukradnie Ci 200 zł z kieszeni i policja go zlapie, to złodziej i tak nie poniesie poważnych konsekwencji.
-
2009/04/20 14:00:06
nie wszystkie, ale te nowoczesne mi się podobają;) Poza tym, nawet nie wiem, czy lubię czy nie bo baaardzo dawno pociągiem nie jechałam (metra w to nie wliczam;).
-
feedme
2009/04/20 14:21:39
Traume kiedyś przeżyłam - miałam jechać 13tką do szkoły, a zegar źle chodził, i zamiast 9, wskazywał 11:27. Dlatego również jestem za zburzeniem, hehehe ;-)
-
Gość: tejon, *.aster.pl
2009/04/20 14:24:05
Ha! Spodziewałem się burzy wpisów po twoim poście, ale dzisiaj to żeś normalnie tornado rozpętał;-) zaraz awansujesz w jakimś tam rankingu u Agory;-)
-
warszawa78
2009/04/20 14:29:27
Chiara: No ale te nowoczesne to nie na polsikej kolei raczej... Cociaż od pewnego czasu kilka nowoczesnych składów jeździ na trasach podmiejskich, kropla w morzu ale zawsze.

Feedme: Każdy argument jest odbry dla realizacji tego szczytnego celu :)

Tejon: A racja, na brak ruchu co prawda generalnie nie narzekam, ale przyznam, że takiej "gorącej linii" to tu dawno nie było i pewnie prędko nie będzie.
-
Gość: drugikalamarnica, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2009/04/20 15:10:45
Drogi Kazu! Gdy kilka lat temu wybrałam się z wizytą do znajomych, mieszkających w Międzylesiu, chcąc, nie chcąc musiałam wysiąść na Twoim ulubionym Dworcu Wschodnim. Jego wyjątkowa uroda i specyficznie orientalny klimat powaliły mnie doszczętnie do tego stopnia, że gdy wracałam z odwiedzin do Łodzi, poprosiłam by gospodarze odwieźli mnie na Dworzec Centralny - co z przyjemnością uczynili.
Acha! Byłabym zapomniała. Piękny Maniuś ma sierść w deseniu marmurkowym. Głucholka (jego siostra) też. Pewnie takich kotów w Warszawie nie uświadczy.
Pozdrawiam!
-
hrabia_piotr
2009/04/20 17:38:00
A więc według ciebie jestem snobem, bo lubię Dworzec Centralny oraz jestem niekulturalny, bo używam słowa "gardłować". Ciekawe spostrzeżenia.

Generalnie poziom dyskusji z tobą jest coraz niższy m.in. z powodu twoich docinków personalnych.

Z drugiej strony - to mnie tylko utwierdza w przekonaniu, że brak ci argumentów.

A dwrzec dzięki handlowi i usługom to i teraz na siebie zarabia.
-
ikroopka
2009/04/20 17:45:27
Niestety nie pamiętam Dworca Wschodniego, lata swietlne temu wysiadałam, czy tez przesiadałam sie na nim, więc moge tylko ocenić to, co widac na zdjęciach;
i, szczerze mówiąc, sądzę, że rację ma Tomi pisząc, że najlepiej gdyby go :
"umyć, pomalować, oczyścić z bud, stoisk, zagospodarować przestrzeń w sposób estetyczny i przyjazny pasażerom (knajpki, sklepy tworzące estetyczne pasaże, galeryjki, poczekalnie wygodne, ciepłe, bez smrodu bezdomnych)."

Też nie jestem entuzjastka architektury PRL-u czyli blokowej, ale to nie znaczy, że chciałabym burzyc i likwidować - w ten sposób mogłoby dość do absurdu, gdyby np. zwolennicy nowoczesności chcieli burzyc stare kamienice z wiezyczkami i koszmarnymi zdobieniami, bo im sie nie podobaja, a tez na ogół ich stan woła o pomste do nieba, jak na przykład kamienic wrocławskich, na których remont nie ma pieniędzy, a ludzie w nich mieszkają!
w tzw. syfie właśnie;(
no i niektóre sie wyburza, a inne rewitalizuje;
pytanie sie nasuwa: jak mieszkańcy tychże, przyzwyczajeni do mieszkania w syfie i do robienia tego syfu, nagle zaczna dbac o nową 'substancję'?
Ha, ciekawa jestem bardzo...

-
warszawa78
2009/04/20 18:27:16
Ikroopka, tylko dowcip polega na tym, że dworzec powinien mieć charakter przynajmniej w pewnym stopniu reprezentacyjny, czyli powinniśmy wymagac od niego więcej, niż wymagamy od pierwszego lepszego domu czy marketu. A ten dworzec nigdy reprezentacyjny nie będzie z uwagi na swoją architekturę. Ma dużą skazę już na starcie.

PS. Pisząc wcześniej o zarabianiu na siebie nie miałem na myśli usług substandardowych, takie są na Centralnym z uwagi na mieszaninę zapachów i nie chciałbym, aby nowy Dworzec Wschodni właśnie takimi substandardowymi usługami zarabiał na siebie w przyszłości.
-
hrabia_piotr
2009/04/20 18:38:00
Wielce kulturalna i niesnobistyczna Warszawo78!

Zmartwię cię, ale jeśli formy modernistyczne i materiały typu szkło, metal, beton nie są dla ciebie reprezentacyjne, to wiedz, że nowy dworzec byłby pod tym względem TAKI SAM. Nie będzie tralek i "łuków Karwowskiego".

Wiesz, ja też nie chcę usług substandardowych, ale kto ci zapewni, że tak nie bedzie i w nowym dworcu? A wieżowiec (w celach "zarabiania na siebie") to można postawić i koło obecnego dworca.
-
warszawa78
2009/04/20 19:05:19
Wielce kulturalna i niesnobistyczna Warszawo78!

Zmartwię cię, ale jeśli formy modernistyczne i materiały typu szkło, metal, beton nie są dla ciebie reprezentacyjne, to wiedz, że nowy dworzec byłby pod tym względem TAKI SAM. Nie będzie tralek i "łuków Karwowskiego".


Materiały to nie wszystko, liczy się także ich łączenie w całośc. Zawsze można to zrobić lepiej, niż to, co jest teraz.

Wiesz, ja też nie chcę usług substandardowych, ale kto ci zapewni, że tak nie bedzie i w nowym dworcu? A wieżowiec (w celach "zarabiania na siebie") to można postawić i koło obecnego dworca.

Zapewnić to nikt nie zapewni. Piszę, do czego należy moim zdaniem dążyć. A czy te dążenia przekują się na realia, to cóż, specjalnego wpływu na to nie mam.
-
hrabia_piotr
2009/04/20 19:12:21
Wielce kulturalna i niesnobistyczna Warszawo78!

"Zawsze można to zrobić lepiej, niż to, co jest teraz."

Zawsze też można gorzej, a patrząc na najnowsze dworce w Polsce - prawdopodobnie będzie gorzej.

"Piszę, do czego należy moim zdaniem dążyć"

Moim zdaniem też do tego trzeba dążyć, ale modernizując obecny budynek - da się osiągnąć taki sam efekt, ale dużo taniej.

Czyli jednak chodzi ci o wydanie duuużo więcej pieniędzy tylko po to, by spełnić twoje (niesprecyzowane bliżej) gusta estetyczne.
-
warszawa78
2009/04/20 20:11:53
Chyba ciężko będzie nam się dogadać, albowiem mnie w odróżnieniu od Ciebie nie cechuje głęboka niewiara w to, że można postawić coś lepszego, niż to, co jest teraz.
-
nomaderro
2009/04/20 20:14:07
jak tylko zobaczyłem tytuł, od razu oczyma wyobraźni zobaczyłem gorącą dysputę Piotra z Kazu. Otwieram posta i co?? Znowu kłótnia. Heh, po co Wy się w ogóle o to spieracie? I tak nie macie wpływu na to co zrobią z dworcem (pewnie nic)
Mnie się Dworzec jako budynek podoba, nie czytam Faktu ani TP, jestem przewodnikiem nie architektem, ale mogę mieć chyba coś do powiedzenia, bo się troszkę na tym znam. I przestańcie bić pianę :P
-
hrabia_piotr
2009/04/20 20:22:49
Wiesz Nomadzie, na takie słowa "Dworzec Wschodni w Warszawie piękny jest i już. Piękny jest, albowiem orzekły tak różnorakie autorytety." musiałem zareagować.
-
froasia
2009/04/20 20:23:03
Byłam tam raz ... i wiele zrobię, żeby już więcej nie być.
-
2009/04/20 20:25:01
To chyba jestem snobem, bo chcę mieć w Warszawie coraz ładniejsze i nowocześniejsze elementy infrastruktury.

A że nie jestem architektem to nie powinienem się nawet wypowiadać zdaje się...
-
hrabia_piotr
2009/04/20 20:38:34
Wypowiadać się - jak najbardziej, ale jeśli ma się coś sensownego do powiedzenia i potrafi się to uzasadnić.

A nie po to, by swoich czytelników wyzywać od snobów i osób niekulturalnych.

A jesli chodzi o infrastrukturę - też mi się marzy infrastruktura na poziomie zachodniej Europy, ale nic z tego nie będzie dopóki nie nauczymy się najpierw dbać o to, co mamy i doceniać to.
-
schwefel
2009/04/20 20:39:46
Ja myślę, że panowie mają za dużo czasu wolnego w pracy i stąd te kłótnie
-
hrabia_piotr
2009/04/20 20:43:29
Można powiedzieć, że tyle nam zostało z dawnych polowań i wojen - bezprzedmiotowe dyskusje na blogach :/

A komcie się nabijają ;)
-
warszawa78
2009/04/20 20:53:38
Wiesz Nomadzie, na takie słowa "Dworzec Wschodni w Warszawie piękny jest i już. Piękny jest, albowiem orzekły tak różnorakie autorytety." musiałem zareagować.

To fajnie. Cieszy mnie Twoja żywa reakcja, serio :)
-
hrabia_piotr
2009/04/20 20:58:45
Wiem, bo nabiłem ci sporo komciów.

Metoda szokowania publiczności jest niezła - nią przecież żyją media.
Tylko uważaj, żeby nie przedobrzyć, jak pewien poseł, bo będziesz musiał obnosić się ze sztucznym penisem albo pić wódkę na ulicy, żeby przyciągnąć komciujących.
-
2009/04/20 20:59:14
Zgadza się trzeba dbać i doceniać pewne elementy, składające się na naszą tożsamość. Zabytkowe, piękne kamienice, pałace etc.

Poruszona została kwestia pieniędzy. Zastanawia mnie czy nie można by "zagospodarować" nieco euro z unijnej pomocy...
-
warszawa78
2009/04/20 21:05:54
Hrabia_Piotr: Komcie nie są najwazniejsze - jakby były, to bym już dawno się obnosił ze sztucznym penisem, nagrywał i publikował filmiki na blogasku. Wiesz, ile komciów byłoby z tego?

Culeconrado: Szczerze mówiąc nie wiem, czy unijna dotacja wchodziłaby tu w grę, jutro spróbuję to sprawdzić, bo to w sumie ciekawe zagadnienie.

-
tukee
2009/04/20 22:57:21
Chyba sobie wydrukuje tę dyskusję i odniosę dopiero po wnikliwej lekturze :P. Ale panowie daliście ! Dworzec Wschodni jest oblepiony syfem. Ale sam w sobie jest obiektem ciekawym i godnym uwagi czego dowodem jest również powyższa gorąca dyskusja :)
-
feedme
2009/04/21 00:27:54
Przypomniało mi się jeszcze (jest to również szczytny argument opowiadający się za zburzeniem ;-)), że mnie menel ze wschodniego był zagiął - szłam akuratnie po szlugi bodajrze i pan menel wyskoczył do mnie z tekstem, że: "ale bym Ci wylizał", na co niewiele myśląc odpowiedziałam, że się dziś nie myłam. A pan menel: "Ale mi to nie przeszkadza"...

Więc zburzyć, zburzyć, zburzyć, bo ta zniewaga burzenia wymaga! :-)
-
feedme
2009/04/21 00:29:04
Może dobijemy do setki :-)
Oczywiście "bodajże"
-
rubeus
2009/04/21 09:19:52
wschodni, pdobnie jak centralny należy zrewitalizować - oczyścić z brudu, odmalować, ponaprawiać to co zniszczone, uporządkować wnętrze i je zmodernizować, przywrócić do stanu w jakim był po otwarciu - bi.gazeta.pl/im/6/5281/z5281916X.jpg

A nawet jak coś nowegy by wubudowali i dbali tak jak dbają teraz to by syf powstał w trymiga.
Wystarczy popatrzeć na nowe składy pociągów kolei mazowieckiej - już po kilku miesiącach uzytkowania są zasyfione masakrycznie i raczej brud będzie narastał.-
warszawa78
2009/04/21 10:02:03
wschodni, pdobnie jak centralny należy zrewitalizować - oczyścić z brudu, odmalować, ponaprawiać to co zniszczone, uporządkować wnętrze i je zmodernizować, przywrócić do stanu w jakim był po otwarciu - bi.gazeta.pl/im/6/5281/z5281916X.jpg

No rzeczywiście piękny...
-
warszawa78
2009/04/21 10:02:35
Może dobijemy do setki :-)
Oczywiście "bodajże"


Eee, będzie cieżko :))
-
hrabia_piotr
2009/04/21 11:43:18
W takim razie wielce kulturalna i niesnobistyczna Warszawo78 zróbmy tak -
ponieważ za 50 mln zł można odbajerować obecny dworzec na picuś-glancuś tak, że szczęka wszystkim opadnie, ale TOBIE SIĘ TO NIE PODOBA i chcesz zupełnie nowego dworca (ale jak rozumiem nie tylko samego budynku dworcowego, ale i drugiego - wieżowcowego oraz nowych peronów, przejść podziemnych, pętli autobusowej i tramwajowej oraz aquaparku z jacuzzi) za jakieś 500 mln zł,

...

to nie ma sprawy - DOŁÓŻ BRAKUJĄCE 450 mln zł i jedziemy z tym koksem.

Wspominałeś coś o prywatnym inwestorze - z braku takowego przez ostatnie 19 lat wolnego rynku, ZOSTAŃ TY INWESTOREM STRATEGICZNYM WSPÓŁPRACUJĄCYM Z PKP!

Chciałem przez to powiedzieć, że twoje pomysły są NIEREALNE.
-
warszawa78
2009/04/21 11:57:16
Wspominałeś coś o prywatnym inwestorze - z braku takowego przez ostatnie 19 lat wolnego rynku, ZOSTAŃ TY INWESTOREM STRATEGICZNYM WSPÓŁPRACUJĄCYM Z PKP!

A gdzie Ty widzialeś wolny rynek na kolei przez ostatnie 20 lat? Przecież kolej to była jedna z ostatnich wysp socjalizmu w naszym kraju. I dlatego inwestorzy budowali sobie centra handlowe gdzieś na mieście lub pod miastem, a dworców nikt nie tykał, bo jak próbował, to kolejarze nie pozwalali. To była kwestia urzędniczego betonu na kolei a nie braku pieniędzy. Teraz jak ten beton zanczął pękać, to przyszedł kryzys. Wcześniej był boom, który przespano.

Kryzys się kiedyś skończy, może do tego czasu beton nie stężeje ponownie?
-
hrabia_piotr
2009/04/21 12:26:06
O prześwietna, kulturalna i niesnobistyczna Warszawo78!

A po czym wnosisz, że beton pekapowski zaczął pękać?

Twoje pomysły są nierealne. Wolę mieć wypicowany dworzec za dwa lata, niż syfiasty przez nie-wiadomo-jak-długi okres czasu, bo Warszawie78 się wydaje, że beton kolejowy kiedyś pęknie.
-
warszawa78
2009/04/21 12:47:34
Syfiasty to on będzie dalej z racji swojej spaczonej architektury. Tak jak wymyty Trabant zawsze będzie trabantem i mniej mam tu na mysli silnik a bardziej "piękną" linię nadwozia.

To, że kolejowy beton zaczął pękać, wnoszę po tym, że kolejarze zaczęłi wreszcie szukać inwestorów. A że nie idzie, no to trudno, kryzysowe czasy. Jasne, obecną skorupę można i trzeba umyć, ale ja to trkatuję jedynie jako rozwiązanie tymczasowe (na czas kryzysu) a nie docelowe.
-
hrabia_piotr
2009/04/21 13:15:02
O! Przekulturalna i niesnobistyczna Warszawo78, wyrocznio estetyczna!

"Syfiasty to on będzie dalej z racji swojej spaczonej architektury"

Skoro TA jest spaczona, to JAKA architektura nie jest wg ciebie spaczona?
-
warszawa78
2009/04/21 13:18:27
I w ten oto sposób wróciliśmy po raz kolejny do punktu wyjścia.
-
hrabia_piotr
2009/04/21 13:29:24
To TY wróciłeś. No, ale skoro nie masz argumentów, to krążysz w kółko.

Co do trabanta - stylistycznie nie odbiega od ówczesnych zachodnich samochodów. Wykonaniem natomiast tak.

Podobnie ze Wschodnim - gdyby w Polsce w latach 60-tych był kapitalizm, dworzec zbudowaliby prawdopodobnie taki sam, tylko lepiej wykonany.

I tak jak z samochodem nie można już na to nic poradzić, tak dworzec można tak zmodernizować, by był cackiem architektury modernistycznej i bardzo wygodnym dla podróżnych obiektem.

Posłuchaj o przekulturalna i niesnobistyczna Warszawo78, a może masz kompleks tego, że Dw. Wschodni został zbudowany w PRL-u, a "wszystko co z PRL-u jest be i należy to zniszczyć"?
-
warszawa78
2009/04/21 13:31:13
Pudlo, ale zgaduj dalej :)
-
hrabia_piotr
2009/04/21 13:43:52
Nie będe ci, o przekulturalna i niesnobistyczna Warszawo78, odpowiadał na bzdurne zagadki tylko po to, by ci nabijać komcie.

Sprawa jest taka, że Dworzec jest zasyfiony przez użytkowników i brak sensownego nadzoru, można to zmienić dość szybko i niezbyt dużym kosztem, ale ty wolisz wywalić dużo więcej pieniędzy publicznych, albo czekać na inwestora, jak na księcia z bajki na białym rumaku, który zadowoli twe gusta, których nie umiesz określić.

Twoje zdanie na temat kwestii Dworca Wschodniego to zbiór dziecinnych narzekań i bliżej niesprecyzowanych żądań niemożliwych do zrealizowania w dającej się przewidzieć przyszłości.
-
warszawa78
2009/04/21 13:55:15
Ziew...
-
hrabia_piotr
2009/04/21 14:12:57
Jak cię nudzi ten temat, to po co go zaczynałeś?

Ale wiem że cię to jednak nie nudzi, bo jednak 90 komciów się samo nie nabiło.

Uznaję, że skoro ziewasz, to już nie masz argumentów i przyznajesz, że jednak było to wszystko z twojej strony wybrykami blogera w celu zyskania większej liczby upragnionych komciów, a teraz już wolisz zająć się kolejnym postem i kolejnymi komciami.
-
warszawa78
2009/04/21 14:36:44
Piotrze, nie sądzisz, że ten nasz cały spór staje się juz nieco groteskowy i coraz mniej zrozumiały dla przeciętnego obserwatora?

Więcej luzu i dystansu życzę :)

A od mojego blogaska (chodzi o te "wybryki blogera") to się odteguj, albowiem jest on prowadzony w sposób właściwy, skuteczny, no po prostu idealny :))
-
kahros
2009/04/21 16:20:05
Dal mnie najgorszy syf na dworcu, to opóźnione pociągi. Czekasz na taki o wiele za długo i wtedy masz czas, żeby dostrzec cały syf naokoło.
-
warszawa78
2009/04/22 08:08:38
Co do opóźnionych pociągów, to kocham komunikat "opóźnienie może ulec zmianie" - zamiast uczciwie powiedzieć, ze jeszcze wzrośnie :)
-
feedme
2009/04/22 10:08:26
Że się wtrące...bo lubię :-)
"Co do trabanta - stylistycznie nie odbiega od ówczesnych zachodnich samochodów." - idąc tym tropem, czyli Twoim tropem, to po co zmieniali (i zmieniają nadal) sylwetki aut? Mogliśmy pozostać przy trabancie, mówiąc projektantom, że nie chcemy wydawać kupy kasy na nowe linie nadwozia, bo wystarczy, że se umyjemy, poszpachlujemy i nie doprowadzimy do ponownego zasyfienia :-)

Cała Warszawa w trabantach - wypas :-D Tylko koniecznie w dwusuwach, żeby zewsząd dobiegało nas charakterystyczne prukanie!

Hrabio_Piotrze, zrozum, że w sprawie Wschodniego Łukasz ma odmienne zdanie. I postaraj się jakoś z tym żyć :-)
-
hrabia_piotr
2009/04/22 10:52:45
Feedme - dlatego napisałem "stylistycznie", a nie "technicznie".

Nie chciałbym całej Warszawy w trabantach, tak jak nie chcę całego miasta z betonu stali i szkła. Cenię różnorodność, dlatego m.in. chce zachowania kilku ciekawych budynków z lat PRL-u (oczywiście z modernizacją i dostosowaniem do współczesnych standardów).

Feedme - zrozum, że wiem doskonale, że ma on inne zdanie, ale skoro zaprasza do dyskusji, to wygłaszam w dyskusji swoje zdanie a on mnie wtedy wyśmiewa, wyzywa od snobów i osób niekulturalnych, to z tym się nie pogodzę.

Może lubisz po wygłoszeniu swojego zdania być zmieszany(-a) z błotem, obśmiany(-a), i ogłoszony(-a) snobem. Ja nie.
-
warszawa78
2009/04/22 11:00:51
To, co dla jednych jest obrazą, dla innych jest jedynie stwierdzeniem faktu. Aczkolwiek rozumiem, ze granica miedzy jednym a drugim moze być cienka i zdaję sobie sprawę z tego, że odczucia dwóch różnych osób wobec tych samych słów mogą być diametralnie różne. Nic na to nie poradzę.
-
feedme
2009/04/22 11:17:10
O stylistyce pisałam, aczkolwiek hameryki w konserwach nie odkryjemy pisząc, że w autach od tamtego czasu zaszły zmiany zarówno w wyglądzie jak i w tym, co jest pod maską (i nie tylko rzecz jasna). A każda zmiana pociągała za sobą koszty, które wcześniej czy później były pokrywane z kieszeni użytkownika danego auta, więc tak jakby nie wiem właściwie czy mi odpowiedziałeś przecząc temu co napisałam, czy też nie. Mniejsza o to, ja już będę ponad to. Odbijajcie sobie piłeczkę dalej, a ja się idę napić kawy i zajarać szluga :-)
Howhg!

p.s. bedzie setka! Bedzie! :-D
-
hrabia_piotr
2009/04/22 11:18:11
Teraz już w swoim żenującym popisie przechodzisz sam siebie.

Nazwałeś mnie snobem:
- jest to obraza, bo slowo "snpob" ma znaczenie pejoratywne i była to twoja nędzna insynuacja i próba zdezawuowania rozmówcy
- nie jest to faktem, tylko twoją insynuacją, bo snobem nie jestem, co już wcześniej napisałem. i co pewnie byś wiedział, jakbyś wiedział co to znaczy "snob".

Jak za dużo trudnych słów, to polecam słownik języka polskiego.
-
warszawa78
2009/04/22 11:27:42
Jak za dużo trudnych słów, to polecam słownik języka polskiego.

Według Ciebie uprawiam tutaj dziecinadę, więc kup mi taki słownik na Dzień Dziecka :)
-
Gość: slavek, *.chello.pl
2009/04/23 22:35:33
100tka & koniec. dziękujemy bo się zaczyna robić ślisko ;)
słonecznie Pozdrawiam.
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2012/05/03 15:33:01
Ten dworzec cuchnie biedą ,po prostu został odwalony byle jak . Mnie się nie podoba!
Typowy dworzec dla dziadów.
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2012/05/03 15:34:46
Ten dworzec cuchnie biedą ,po prostu został odwalony byle jak . Mnie się nie podoba!
Typowy dworzec dla dziadów.