*** 
Photorama's *** | Toplist

blogi

Photo Blogs - BlogCatalog Blog Directory

Stronę monitoruje stat24

Licznik liczy od 17.07.2007 r.

użytkownicy, wizyty, odsłony


Blog > Komentarze do wpisu

Żydy i pedały

Praga, ul.Nusbauma

[...] Skoro o taksówkarzach mowa, to ktoś może zapytać, czemu nie przerzucę się na ich usługi, jeśli każdy inny sposób przemieszczania się po ulicach sprawia, że sięgam po środki uspokajające. Otóż nauczyłem się już nie odzywać w taksówkach, ponieważ każde słowo tu jest niczym zachęta do antysemickiej tyrady. A ostatnio miałem pecha zamieszkać przy ulicy Nusbauma (pewien zoolog), więc samo podanie adresu jest prowokacją ("he, he, i nie wstyd tak panu?"). Niedawno rozochocony moim miejscem zamieszkania kierowca, kiedy tkwiliśmy w korku na jednym z mostów, pojechał po całości: Jak mam pana zawieźć, jak te Żydy i pedały od siedemnastu lat nie są w stanie obwodnicy postawić; bo na Ursynowie dwustu pojebów protestuje, nikt im nie powiedział, że w mieście będą mieszkać, a nie w Wólce, jak ich rodzice, wieśniaki. [...]

Taki tekst odnalazłem w sieci, gdy zastanawiałem się, co można byłoby napisać na temat ulicy Nusbauma na warszawskiej Pradze.

Ech, ci nasi taksówkarze...

sobota, 04 kwietnia 2009, warszawa78

Polecane wpisy

  • Gdzieś na Nowej Pradze

    Zastanawia mnie, jak wyglądać będzie to miejsce za 20 lat... A na razie jest tak, jak na załączonym obrazku. Miejsce: Nowa Praga, ul.Kowieńska.

  • Pocztówka z Pragi - katedra św.Floriana

    Coś dawno nie było tutaj "pocztówkowców", więc dziś czas na typowo pocztówkowe ujęcie. Oto katedra św.Floriana. Ten charakterystyczny kościół i jeden

  • Na Środkowej

    Taką oto fotkę na Pradzeprzy ul.Środkowej cyknąłem sobie. Gdyby kogoś interesowało, to Środkowa w pełnej krasie wygląda tak: http://warszawa78.blox.pl/2008/01/P

Komentarze
Gość: shqvarny, *.aster.pl
2009/04/04 10:50:11
nie ma to jak walnąć czarnym sprayem elkę, cwelkę czy jeszcze innego zygzaka na w miarę nowej elewacji, tuż pod "naściennym modułem informacyjnym o patronie ulicy"
-
lavinka
2009/04/04 10:57:57
Nie miałam okazji z taksówkarze,ale gadatliwym starszym panem w autobusie. Skłamałam,że mam żydowskie pochodzenie i się przymknął ;)
-
Gość: , 82.177.144.*
2009/04/04 11:23:45
shqvarny: rozumiem że wielki shqvarny nie zauważył napisów obok: kiszek the best, hwdp oraz Psxx. Rzeczywiście w miare odnowiona elewacja LOL A rzeczone napisy wyglądają na dużo starsze od (L).
A od (L) wara kozaku internetowy.
-
2009/04/04 14:50:05
Czyzby dzisiejszy tytul byl odpowiedzia na podstawowy dylemat ludzkosci, a mianowicie : kto jest winien wszelkiemu zlu. Od siebie dodaje jeszcze rowerzystow, onanistow i feministow . Lista pewnie jest dluzsza i otwarta.
-
warszawa78
2009/04/04 16:05:59
Coś czuję, że Shqvarny przychylniej patrzyłby na napisy, gdyby reklamowały Dyskobolię a nie Legię :)

Lavinka: A to jest metoda - jak się powie moherowej babci, że się jest Zydem, to tak ją to zbija z nóg, ze nie wie, co powiedzieć dalej :)

Kutnowianka: Ale jujż nikt chyba masonów nie wymienia - tak toj est, jak masoneria stała się niemodna. Za to moi tescowie za wiele zła obwiniają... internet :)
-
2009/04/04 16:34:26
Patrze na to zdjecie i po raz kolejny dochodze do wniosku, ze kibice futbolu w naszym kraju to skonczeni debile. To jacys prymitywni podludzie ktorych nalezaloby w klatkach pozamykac. Wszystkich razem, niech sie tam po mordach wzajemnie okladaja i czarnym sprayem w oczy psikaja.
Boze, jak ja tych stadionowych bezmozgowcow nienawidze.
-
nomaderro
2009/04/04 16:52:45
Z tego co sie orientuję, Nusbaum był dość zasłużonym człowiekiem w swej dziedzinie... I co z tego kim był? nawet jakby z Mozambiku pochodzil, to co? A ul. Lumumby też mieliśmy i co? Ci co tak plują to zazwyczaj sami albo Żydy albo pedały albo wieśniaki... Albo wszystko na raz... Takie leczenie własnych kompleksów, kurwa ich mać.
-
Gość: che fai?, *.adsl.inetia.pl
2009/04/04 19:34:26
a ja patrzę na komentarz niejakiego patrzminausta i stwierdzam, że to nasze społeczeństwo to ogółem straszny kolektyw debili*, co tu dużo komentować...

/którze zresztą zaakceptowałoby najbardziej totalitarne metody działania, gdyby mu [społ.] tylko wmówiono że 'to dla ich dobra'/

no, ale to internet, internet i papier przyjmą wszystko
-
Gość: che fai?, *.adsl.inetia.pl
2009/04/04 19:46:56
*już to że debili, to mniejsza - gorzej, jęsli jeden z nich ma o sobie na tyle wysokie mniemanie, pozawalające mu twierdzić że 'on to jest lepszy od innych'
ale takich to już tylko leczyć pozostało (ew. 'pod ścianę' - patrz poprzedni komętarz)

a już o debilach, co tako wywyższają się, a ich świadomość kreowana jest głównie przez media (szczególnie te 'jedynie słuszne', palcami wytykać nie będę)

/a w klatkach, to niektórzy dają się jakoś co tydzień zamykać - o zgrozo! - dobrowolnie, w imię czegoś, czego jeden debil z drugim bezmózgiem nie będą w stanie pojąć przez całe swoje lekkopółżałosne i smutne życie - a czego nie rozumieją, tego nienawidzą/

a, zresztą, co się będę... (to tylko internet)

/zwłaszcza że to i tak nie ma sensu - kijem się Wisły nie cofnie (jak widać na zał. obrazku)/

ps. ad sz. p. nadredaktor-fotograf - proszę mnie wybaczyć za ewentualne niestosowności czy jakie inne 'podjazdy', ale myślę, że sz.p. mnie w miarę zrozumie (ze względów wiadomych czysto obiektywnych, a i subiektywnych być może też)
-
Gość: che fai?, *.adsl.inetia.pl
2009/04/04 19:57:36
/trzeci 'komendarz' pod rząd, ale to w sumie korekcyjnie tylko - drugi paragraf/akapit drugiego komentarza winien się kończyć rzecz jasna "nie pomnę", wszelkich literówek nie chce mi się poprawiać - raczej można się domyśleć, ponadto część może być uznana za niechciany i przypadkowy 'zabieg stylistyczny' (czyt. skutek uboczny nadmiernego czytania "Mańifestu w sprawie ortografji fonetycznej"), więcej grzechów nie pamiętam/
-
warszawa78
2009/04/04 20:23:07
Cóż, ja ogólnie jestem przeciwnikiem generalizowania, na dodatek okraszonego szczyptą jadu. Czy gdyby na tym zdjęciu widać było napis "księżą na ksieżyc", to znaczy, że wszystkic ateistów należałoby pozamykać w klatkach? A najgorsze, jak by było napisane "Agnieszko, kocham Cię" - wtedy zgodnie z powyższą "logiką" należałoby zamknąć w klatkach wszystkich zakochanych.
-
nodzer
2009/04/04 21:08:56
Nie wiem, czemu tak się dzieje, ale nie tylko taksówkarze najeżdżają na żydów, a może właściwie nie bezpośrednio na nich, po prostu w każdym widzą żyda, żyd dla nich to zło ;) Ogólnie nie jestem jakimś ani zwolennikiem, ani pzreciwnikiem żydów, specjalnie nie mogę im nic zarzucić, tak jak w każdej nacji są ci lepsi i gorsi ;)
-
zwirekiwigura
2009/04/04 21:15:00
warszawa: Mimo wszystko odnosze wrazenie, ze w Warszawie to wlasnie kibole najwiecej smaruja po murach.
-
2009/04/04 21:22:43
@chefai: Musze Cie rozczarowac. Wiedzy o tych podludziach ze stadionow nie czerpie z mediow. Chcialbym zeby tak bylo. Niestety mieszkam w poblizu stadionu Legii, wiec regularnie widuje te szumowiny w szalikach z mojego okna. I wraz ze wspolnota lokatorska regularnie musimy usuwac szkody przez nie wyrzadzone. 17 tysiecy PLN nas to w ubieglym roku kosztowalo.
-
warszawa78
2009/04/04 21:31:53
Nodzer: Z nacji to ja Niemców nie lubię :) A Żydzi cóż, zasadniczo są mi obojętni. Chociaż GoldmanSachs to mi podpadł swoimi spekulacjami, trochę kasy jestem przez nich w plecy. No ale przecież generalizować nie można :)

Zwirekiwigura: Ze sprayowych "dzieł" to najwęcej w Warszawie jest w moim odczuciu różnych dziwnych zawijasów, które nie wiem co wyrażają (o ile wyrażają cokolwiek), bo się na tym nie znam.

Patrzmiwusta: Proszę po raz drugi, nie generalizuj - czy mam zacząć pisać o podludziach ze wspólnot mieszkaniowych, skoro w tej i owej trafiają się różni krętacze i pieniacze?

-
Gość: Valdo, 24.208.228.*
2009/04/04 22:36:50
A kto nas lubi........?
-
warszawa78
2009/04/04 23:07:58
Nas czyli kogo? Warszawiaków? Polaków?
-
blezz
2009/04/05 00:03:27
Tak właśnie podejrzewałem, że za tym wszystkim stoją żydy i pedały. Chociaż pewnie i masony maczały w tym swoje brudne paluchy. Zresztą to wszystko jedna klika, panie... ;)
-
hanula1950
2009/04/05 07:22:20
Taksówkarze mają zwyczaj zagadywania. Po pierwszym zdaniu mówię, że jestem chora, boli mnie głowa i nie mogę rozmawiac. mam wtedy świety spokój.
Wesołego weekendu.
-
2009/04/05 07:48:25
heheheheh doskonałe - kocham rozmawiać z cierpiarzami
-
Gość: tejon, *.aster.pl
2009/04/05 10:20:19
Żebyśta sobie Państwo szanowni u Żyda popracowali, to byśta wiedzieli, o czym cierpy gadają;-). W Polsce są raczej poukrywani, półoficjalni (Michnik) lub w mniejszości, ale ich fanom polecam wycieczkę do NY i zahaczenie się gdzieś na Queensie ew. na Wall Street u pracodawcy Żyda.
Niestety taki nasz tępy, wioskowy antysemityzm sprawił, że nie można powiedzieć paru gorzkich słów na temat tej nacji, bo się podnosi zaraz rwetes i uciszanie. I nikt np. nie wspomina, że od dzieciaka wkleja im się do głów, że oni z ich kulturą są Uebermenschami, a reszta ludzi ma im służyć (sic!). Zauważcie, że w mediach baaardzo rzadko pojawi się w miarę coś obiektywnego w tym temacie.

@patrzminausta - jestem kibicem Legii, chodziłem na Żyletę przed ITI, nigdy nie brałem udziału w dymie, chociaż swoje widziałem. Ukończyłem UW i SGH. Zamkniesz mnie w klatce czy nazwiesz kibolem używając słowa wylansowanego przez dziennikarskie miernoty z Wyborczej? A jak Ci malują blok po raz wtóry, to zgłoś prewencyjnie na policję, niech ich spiszą, wlepią grzywnę, a wy jeszcze wystąpicie cywilnie do sądu o odzszkodowanie. Albo może razem ze wspólnotą wyjdź do tych "debilów w szalikach" i po prostu odezwij się do nich jak do ludzi, żeby nie niszczyli, bo to kosztuje. Na internecie łatwo się wyżywać i dawac upust frustracjom, a w realu ogon podkulony i oczekiwanie na to, że ktoś za nas obroni nasze sprawy.
-
2009/04/05 11:37:45
Rany jakich ciekawych rzeczy się dowiaduję... że jestem skończonym debilem i prymitywnym "podludziem". Aaa popłaczę się, kto mnie przytuli. ;)

A tak poważnie pani z arcy- błyskotliwym nickiem niech nie obraża ludzi i najlepiej spotka się twarzą w twarz. Wtedy możemy porozmawiać. Tak porozmawiać, nie mam na myśli innych "argumentów" :D
-
warszawa78
2009/04/05 12:08:41
Tacy kibice Ajaxu Amterdam to sobie sprytnie wymyslili - przedstawiają się jako Żydzi i wtedy to żadna wspólnota mieszkaniowa nie smie ich krytykować, w obawie przed posądzeniem o antysemityzm :)
-
tartuffe
2009/04/05 21:18:59
Heh... w Krakowie są dwie dzielnice, z których jedna jest natychmiast kojarzona z Żydami - Kazimierz. Druga - Podgórze. Obydwie uwielbiam. Oczywiście nie wszystko mi sie tam podoba, szczególnie pomysły współczesnych na zagospodarowanie tamtejszej przestrzeni ale chyba nikomu normalnemu nie przyszłoby do głowy wstydzić sie tam jechać czy iść. Wszak Kazimierz jeszcze niedawno był bardzo trendy... :))
-
tierralatina
2009/04/05 22:00:10
@warszawa78: Kibice Ajaxu nie bez powodu nazywaja siebie Zydami. Jest to klub tradycyjnie wspierany przez holenderska wspolnote zydowska, mial kilku prezesow-Zydow (wlacznie z aktualnym), w amsterdamskiej synagodze co roku sa ceremonie w trakcie ktorych zydowscy fani modla sie o sukcesy klubu.

@tejon: Kibol to nie jest abstrakcyjne, wymyslone przez dziennikarzy pojecie. Ja jestem z Trojmiasta i zapewniam Cie, ze niektorych spotkan milosnikow Arki z sympatykami Lechii nie mozna nazwac "kibicowaniem", ani dyskusja milosnikow sportu... :) No chyba ze sportem nazywasz np. totalna demolke srodkow miejskiej komunikacji.
-
warszawa78
2009/04/05 22:26:56
No cóż, jak się ekipy naparzają, to już inna bajka. Ale niektórzy dziennikarze (zwłaszcza z GW) tak się zapędzili, że nawet ludzi odpalających race na trybunach (podkreślam, odpalających, a nie rzucających) nazywają "kibolami" lub "chuliganami", czasem wręcz "bandytami". To już bardzo duża przesada moim zdaniem.

PS. Na holendeskim podwórku jakoś zawsze wolałem Feyenoord :)
-
Gość: teon, *.aster.pl
2009/04/06 09:00:59
@terralatina Otóż jest. Jest to pogardliwe zgrubienie od "kibica" wylansowane przez Steca, Błońskiego i powtarzane jak mantra przez Szadkowskiego na potrzeby walki z sympatykami Legii niezgadzającymi sie z polityką ITI. A robiących zadymy określano zawsze jasno - chuligani. Dla mnie może być i przestępcy, itd. Nie ma sprawy. A "kibol" to próba zglajszachtowania do poziomu agresywnego bęcwała z puszką piwa wszystkich niezgadzających się na żałosne próby przerobienia kibiców ze stadionu Legii na publiczność w stylu programu "Jak oni pieprzą głupoty".
Zresztą, polecam zajrzeć do dzisiejszego dodatku Sport w GW. Jak się leją - to kibole. Jak siedzą spokonie na sektorach obok siebie - Arka i Legia w sobotę w Gdyni - to też kibole. Kibole za to, że ludzie nie klaszczą, tak, jak red. Błońki by sobie tego życzył.
A trójmiejskie klimaty dobrze znam, barek Lechii przy Politechnice, czy puby Arki w Gdyni. Sympatycznie. Pozdrawiam;-)
-
agata744
2009/04/06 18:46:36
O Kazu, następnym razem jak będziesz chodził pod moja chałupa to daj znać to na herbatę Cie zaproszę ;)
-
2009/04/06 20:04:47
Taksowkarze to zazwyczaj chamscy i prosci ludzie.Nie generalizuje, ale przewaznie tak juz sie dzieje. W zasadzie nie oczekuję od nich kultury i dobrego wychowania, ale nawet mnie, wielce spokojną osobę ruszyły by te słowa. Na tak prostacki tekst był napewno zareagowała dosyc stanowaczo :)
-
2009/04/06 21:04:00
An20 faktycznie nie generalizujesz.

Czasami lepiej być "po prostu prostym" człowiekiem...
-
Gość: miu, *.fbx.proxad.net
2009/04/07 18:57:04


Tragedia... Niedawno uslyszalam podobna wiazanke w tramwaju jadacym Pulawska. Rzucil ja starszy pan, na oko sluchacz wiadomego radia z Torunia, na widok sklepu sieci Mokpol (jakoby opanowanego przez Zydow, realnie jest to Mazowiecka Spoldzielna Spozywcow "Spolem")

Wiele razy zastanawialam sie dlaczego jestesmy tak bardzo antysemiccy... Skad tyle nienawisci?????????????

I jeszcze jedno: co takiego robil Polacy, czego nie ma w polskich ksiazkach do historii, ze Zydzi tak bardzo nas nienawidza pol wieku po wojnie? Dlaczego po 400 latach wzglednie pokojowej koegzystencji doszlo do zalamania relacji dwoch narodow... Chcialabym to zrozumiec glebiej niz "byly mordy", "Polacy wydawali Zydow" (znacznie skuteczniejsi byli w tym np. Holendrzy, a relacje obu narodow sa poprawne).

Chetnie poznam Wasze opinie na ten temat.
-
2009/04/07 19:54:31
Jak to: skąd jesteśmy tacy antysemiccy? co to za dziwne pytanie osoby kompletnie nie uświadomionej heh :) Z mlekiem matki, z mlekiem matki....
-
warszawa78
2009/04/08 11:15:53
1. Nie jesteśmy specjalnie antysemiccy, nasz antysemityzm to z reguły mielenie ozorem, ale nie przejawiający się w konkretne akty wrogości. Nie jesteśmy Francją, gdzie Żydzi są zaczepiani i bici na ulicy (i to przez rdzennycg Francuzów a nei tylko Arabów) i podpalane są synagogi.

2. Nie wiem, czy Żydzi nas masowo neinawidza. Jeśłi tak, to nie widzę w tym żadnego racjonalnego uzasadnienia. Może przebija u nich żal, że my tu w Polsce po wojnie zostaliśmy a oni nie? No ale o to się akurat Niemcy zatroszczyli, a nie Polacy, więc nie wiem, może nie o to idzie...
-
Gość: miu, *.fbx.proxad.net
2009/04/10 11:03:53

Mhmmmm... Mielenie ozorem ma rownie wielka sile jak przemoc fizyczna. Udowodniono, ze czesto nawet wieksza.

Konkretne akty wrogosci? To napisy na scianach, to wypowiedzi, to pobica (tak, byly). W kraju w ktorym nie ma Zydow to bardzo duzo.

Ad 2. Jesli chodzi o przyczyny opuszczenia Polski, to pamietajmy o o 68 roku, o szmalcownikach, o tych ktorzy wydawali Zydow Niemcom.
(np.: www.wprost.pl/ar/?O=75290)

Prawda historyczna jest bolesna i niestety przeklamana przez wszystkie strony (Niemcow, Polakow i Zydow). Dociekliwi moga ja poznac, ale narody w 99,5% poruszaja sie wylacznie w sterotypach. Stad wypowiedzi taksowkarzy, stad napisy na murach, stad pan wykrzykujacy w tramwaju swoja nienawisc.